<-----> <----->
Пошук по сайту
Авторизація
Логін:
Пароль:
Опитування

Історія підрозділу

1-й загін ДПО по охороні ПАТ «Азот» м.Черкаси створений в 1964 році

В загін входить ДПЧ-5, ДПЧ-6 та інженерно-інспекторська група ДПН.

Згідно проектної документації на території об’єкту передбачено 12 одиниць основної пожежної техніки (автоцистерни). В наявності мається 8 автоцистерн, а також спеціальна техніка: пожежна насосна станція, рукавний автомобіль, порошковий автомобіль, автомобіль повітряно-пінного гасіння та установки імпульсного пожежегасіння та базі танка Т-64. Відповідно наказу Державного Департаменту Пожежної безпеки МНС України № 21 від 26 лютого 2003 року (додаток 11) затверджено штат 1-го загону ДПО по охороні ПАТ «Азот» м. Черкаси чисельністю 139 чоловік.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про об’єкти підвищеної небезпеки»
(об’єкт підвищеної небезпеки – об’єкт на якому використовуються, виготовляються, переробляються, зберігаються або транспортуються одна або декілька небезпечних речовин чи категорій речовин у кількість, що дорівнює або перевищує нормативно встановлені порогові маси, а також інші об’єкти як такі, що відповідно до закону є реальною загрозою виникнення надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру) та порядку ідентифікації та обліку об’єктів підвищеної небезпеки затверджено постановою КМУ від 11.07.2002 року № 956 ПАТ «Азот» відносяться до об’єктів підвищеної небезпеки І категорії.

На ПАТ «Азот», м. Черкаси на виконання ст. 2.5 Закону України «Про пожежну безпеку» та згідно акту Міжвідомчої комісії та у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.1994 року № 508, Наказу МВС України № 428 від 24.06.1992 року створено загін Державної пожежної охорони – 3 розряду в складі 2-х державних пожежних частин 1-го загону.

Згідно акту Міжвідомчої комісії та на виконання п. 3.5. Наказу МНС України № 380 від 20.06.2006 року в Загоні створена група пожежної профілактики. Чисельність групи пожежної профілактики визначена Міжвідомчою комісією в залежності від пожежовибухонебезпечності технологічних процесів виробництва, розміру виробничих площ і інших особливостей ПАТ «Азот». Згідно дислокації цехів та виробництв ПАТ «Азот», передбачено 13 дільниць пожежної профілактики, які повинні обслуговувати 18 інспекторів та молодших інспекторів. Внаслідок скорочення чисельності цехів та проведеної оптимізації чисельності Загону кількість дільниць зниженго до 11, а чисельність групи пожежної профілактики до 13 чоловік.

Для посилення профілактичної роботи, особливо у вечірній та нічний час, святкові та вихідні дні організована дозорна служба (ст.. 2512 Статут служби ДПО МВС України Наказ №188 від 29.03.1995 року.) Дозори направляються згідно розроблених маршрутів, а також для позапланових перевірок протипожежного стану об’єкту, засобів повідомлення та гасіння пожежі, місць проведення вогненебезпечних робіт. На ПАТ «Азот» розробленго 3 маршрута дозорних та є 1 пост на М-6