<-----> <----->
Пошук по сайту
Авторизація
Логін:
Пароль:
Опитування

ДПРЗ-1

23.04.2012

Їх подвиг незабутній…

Із кожним роком все далі відходить у минуле жахлива ніч – 26 квітня 1986 року, але все болючіше відгукуються дзвони чорнобильської трагедії в людських серцях.

Одними з перших у двобій із радіаційним монстром стали 200 вогнеборців Черкаської області.  Серед цих мужніх людей – 75 пожежників 1-го загону ДПО по охороні ВАТ «Азот». Це були молоді чоловіки, у яких почуття відданості службовому обов’язку, відповідальності перед людьми мали перевагу над власними інтересами.

Не всі повернулись живими із радіаційного пекла, тих же, хто вижив, нагородило керівництво країни.       «За сміливі і рішучі дії, високий професіоналізм під час виконання урядового завдання в зоні радіаційного зараження місцевості…» - такими словами відзначені у листах нагородах дії працівників загону. Сім працівників отримали нагрудні знаки МВС СРСР «Кращий працівник пожежної охорони», 39 – нагороджені Почесними Грамотами МВС УРСР, а 17 - цінними подарунками МВС СРСР та МВС УРСР. Сім  наших співробітників: Чернишов Г.О., Фонрабе В.В., Архипов Н.А., Кисленко В.Ф., Громико А.В., Захаренко А.М., Єрьомін С.Л. нагороджені медаллю «За відвагу на пожежі». З нагоди 25-тої річниці трагедії було вручено 33 ювілейні медалі колишнім працівникам пожежної охорони – учасникам ліквідації на ЧАЕС.  

Ветерани, ліквідатори катастрофи на ЧАЕС та пенсіонери хоч і не працюють більше у нашому дружному колективі, проте й вийшовши на заслужений відпочинок не лишаються поза увагою. Вже стало доброю традицією запрошувати їх на всі заходи, що відбуваються в стінах загону. Нині на урочистостях вони - почесні гості. На таких зустрічах ветерани можуть не лише зустрітися, поспілкуватися, згадати події , що давно минули, а  й повчити власним прикладом молоде покоління, передати нині працюючим пожежникам свої знання та досвід.

На жаль багато з наших колег уже пішло з життя. Проте в наших серцях  ніколи не зітреться пам’ять про  заступника начальника загону Черненка О.П., начальника ДПЧ-5 Данильченко О.І., заступника ДПЧ-5 Черненка Д.М., молодших інспекторів Глущенка Ю.В. та Завертеного В.М., старшого водія ДПЧ-5 Ведулу М.І., командирів відділеня ДПЧ-6 Чередниченка А.І. і Ткаченко М.В. та багатьох інших.

У 2009 році було втілено в життя ще один із заходів, покликаних вшанувати героїв ЗДПО-1, які приймали участь у ліквідації наслідків на ЧАЕС. Керівництво загону на територій ДПЧ-5 ЗДПО-1 по охороні ВАТ «Азот» ініціювало будівництво меморіалу Ліквідаторам аварії на ЧАЕС - співробітникам ЗДПО-1 по охороні ВАТ «Азот» м. Черкаси. Назвали скульптуру символічно -  «І живим, і мертвим». До меморіалу приходять ветерани та співробітники загону, щоб покласти квіти та згадати героїв. У ці дні у всіх на вустах імена тих, хто не замислювався про винагороду і славу, а просто сумлінно виконував свої професійні обов’язки.  Так вони переконали нас у тому, що пожежна охорона об’єднує у своїх лавах сильних духом, загартованих часом і випробуваннями вогнеборців.

Нині з нами залишилось лише 33 учасника ліквідації наслідків на ЧАЕС, з  кожним з них підтримуємо дружній зв'язок, надаємо необхідну допомогу.

Проте наші ветерани не звикли сидіти склавши руки. Прагнучи й далі по-братньому допомагати один одному, вони створили ветеранську організацію, яка налічує 10 колишніх працівників ЗДПО-1 по охороні ПАТ «АЗОТ». Головує у ветеранському осередку Косміна Анатолій Дмитрович.

Разом зі своїми підопічними керівник організації проводить роботу серед молоді. Постійно відбуваються зустрічі із молодими працівниками загону та дружні  бесіди,  під час яких ветерани передають свій досвід, прищеплюють молоді ідеали мужності, рішучості, самовідданості своїй справі та народу.

На передодні 26 річниці ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС  бажаю усім тим, хто врятував світ від цього страшного лиха, міцного здоров’я, родинного затишку, наснаги та довгих років життя!

Нехай для Вас щодня прозориться блакить,

Збуваються найкращі Ваші мрії.

А доля хай дарує на багато літ

Здоров’я, щастя, радості, надії

 

З повагою, начальник ЗДПО-1 по охороні ПАТ «АЗОТ» Ю.О. Литвин


Возврат к списку