<-----> <----->
Пошук по сайту
Авторизація
Логін:
Пароль:
Опитування

ДПРЗ-1

15.02.2012

Звіт ЗДПО-1 за 2011 рік

Належне забезпечення пожежної безпеки – успіх та безпечність підприємства…

48 років поспіль про захист хімічного гіганта дбають підрозділи 1-го загону ДПО по охороні ПАТ «Азот», які перебувають у постійній бойовій готовності на випадок можливих пожеж, аварій та стихійних лих…

На протязі 2011 року під головним напрямком службової діяльності 1-го загону ДПО по охороні ПАТ «Азот» було забезпечення належної протипожежної безпеки на підприємстві, підвищення якості підготовки особового складу та покра¬щення несення служби, відпрацювання взаємодії з службами об'єкту, підтри¬манням в постійній бойовій готовності особового складу підпорядкованих частин загону до ліквідації можливих пожеж, наслідків аварій і стихійних лих. 

Це досягалось шляхом проведення занять з особовим складом караулів, практичним відпрацюванням навичок та прийомів роботи з пожежно-технічним озброєнням в ході проведення пожежно-тактичних занять, перевірках боєздатності та практичних занять з виїздом на об'єкт, відпрацюванням оперативних планів і карток пожежегасіння, виконанням нормативів по фізично-спеціальній підготовки, проведенням змагань серед особового складу з пожежно-прикладного спорту, тренуванням особового складу на смузі психологічної підготовки і в теплодимокамері, практичним відпрацюванням взаємодії по ПЛАС з аварійними службами об'єкту, щоквартальним прийняттям заліків від особового складу по професійній підготовці при підведенні підсумків службової діяльності. 

За 2011 рік чергові караули підпорядкованих підрозділів загону виїжджали по тривозі 1501 раз, (що становить 4 виїзди на добу). З особовим складом проведено 1308 заняття та 5 тактико-спеціальних навчань з пожежно-тактичної підготовки на об’єкти підприємства під керівництвом заступника начальника загону С. Тарановича, начальника ДПЧ-5 М.Євдокимова, начальника ДПЧ-6 І.Солопія та за участю начальників цехів. 

Проведено 220 занять в системі службової підготовки по відпрацюванню нормативів, оперативних планів та карток пожежегасіння, роботі в непридатному для дихання середовищі та роботі на висотах. 15 разів підрозділи пожежної охорони загону залучались до забезпечення вибухопожежних робіт на ПАТ «Азот». 30 раз підрозділи залучались по ПЛАС, де відпрацьовувалися інструкції взаємодії зі службами та цехами об’єкту. Керівництвом загону та підпорядкованих підрозділів з особовим складом чергових караулів за 2011 рік було проведено 64 нічних пожежно – тактичних занять з виїздом на територію ПАТ «Азот» на чолі з заступником начальника ДПЧ-5 Д.Лещинським та заступником начальника ДПЧ-6 Є. Жуганом. 

Виходячи з вищенаведених заходів в 2011 році на території обслуговування ЗДПО-1 по охороні ПАТ ”Азот” НС та пожеж не виникло. 

За аналізуємий період підрозділи загону 8 раз залучалися на гасіння пожеж в райони виїзду інших частин. 

Всі пожежі, в ліквідації яких приймали участь, чергові караули частин загону, були ліквідовані у тих розмірах які вони прийняли на момент прибуття підрозділів. 

Також в загоні на належному рівні діє дозорна служба, яка спрямована на виконання головного завдання об’єктових підрозділів пожежної охорони - цілодобове спостереження за протипожежним станом та його покращення на охороняємому об’єкті. 

По території ПАТ “Азот” розроблені три маршрути руху дозорних, які вміщують всі корпуси, територію яких обслуговує ДПЧ-5 та ДПЧ-6 ЗДПО-1. Всього в ході перевірок за 2011 рік було виявлено 427 порушень, які бралися на контроль інспекторським складом частин і усувались в найкоротші строки керівниками цехів. 

ПОЖЕЖНА ПРОФІЛАКТИКА – ПОПЕРЕДЖЕННЯ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ 

Протягом 2011 року інженерно-інспекторським складом ЗДПО-1 по охороні ПАТ “Азот” під керівництвом старшого інженера загону Д. Бєлашова здійснювався комплекс заходів спрямованих на попередження та недопущення надзвичайних ситуацій на підприємстві. Під час перевірок цехів на закріплених дільницях інспекторський склад проводив інструктажі по дотриманню правил пожежної безпеки на підприємстві, особистої безпеки у побуті та в залежності від пори року. 

Щоденно проводилось узгодження в середньому 12 вогненебезпечних робіт та контролювалось дотримання правил пожежної безпеки під час їх проведення, загалом протягом року узгоджено 2522 вогневих робіт. За звітній період інженерно-інспекторським складом проведено 4 позапланові перевірки щодо підвищення пожежної безпеки вогневих робіт в ході якої за порушення вимог правил пожежної безпеки та виробничої інструкції ЗТ-ВОП-13 до адміністративної відповідальності притягнуто 20 осіб. 

Винесено 23 постанови про застосування запобіжних заходів на припинення чи заборону експлуатації виробничих дільниць та окремих приміщень. Призупинена дія несправних агрегатів, опалювальних приладів, дільниць електромережі 314 постановами. Загальна кількість постанов про застосування запобіжних заходів складає 1687. 

Під постійним контролем знаходився режим паління. За звітний період інженерно-інспекторським складом проведено 4-и позапланові перевірки щодо підвищення пожежної безпеки режиму паління на території ПАТ «Азот» в ході якої за порушення вимог правил пожежної безпеки до адміністративної відповідальності притягнуто 19 осіб, що палили в не у відведених для цієї мети місцях. 

Шляхом особистого страхування членів ДПД було застраховано 250 осіб, що в порівнянні з минулими роками кількість осіб збільшилась на 45 чоловік. В вересні 2011 року проведено змагання серед добровільних пожежних команд об’єкта, щодо перевірки боєздатності та готовності до гасіння умовних пожеж та загорань. 

Проводились виступи перед трудовими колективами підприємства по попередженню пожеж, та надзвичайних ситуацій і загибелі на них людей. 

Так за звітній період інженерно-інспекторським складом за порушення та не виконання правил пожежної безпеки до адміністративної відповідальності було притягнуто 570 осіб. 

Велика увага приділялась протипожежній пропаганді, у 2011 році підготовлено та передано по загально об’єктовому радіо 30 радіобесід на протипожежну тематику. Об’єктовою газетою «Азот» опубліковано 18 статей. Газетою «Черкаська Вежа» - 10 статей. Постійно оновлювалась інформація на інформаційних стендах підприємства. 

Здійснювався комплекс організаційних та практичних заходів, направлених на реалізацію Всеукраїнської акції «Герой-рятівник року», під керівництвом заступника начальника по роботі з особовим складом ЗДПО-1 Л. Вернигоровою. 

В 1-му загоні ДПО велика увага приділяється ветеранам та пенсіонерам, які внесли вагомий вклад в розвиток пожежної охорони. Їх в загоні налічується 73 чоловіка. Вони не змінно залишаються почесними гостями на урочистих заходах. Також діє ветеранська організація, в яку входять 10 ветеранів пожежної охорони загону, які приймають активну участь у вихованні особового складу в дусі патріотизму, відданості Українському народу та його традиціям. 

Також в ЗДПО-1 проводиться пропаганда здорового способу життя. На достатньо професійному рівні організована спортивно-масова робота, про що свідчать такі результати 2011 року: у лютому місяці співробітники ЗДПО-1 приймали участь у 2-му чемпіонаті Управління з гирьового спорту де команда ЗДПО-1 посіла 1-ше місце, в березні в ЗДПО-1 було організовано чемпіонат з міні-футболу де приймало участь десять команд, по результатам змагань серед найкращих була створена збірна команда загону з міні-футболу, яка в квітні приймала участь у проведенні чемпіонату Управління присвяченому до 25-ї річниці дня Чорнобильської трагедії, де посіла 2-ге місце, також в цьому місяці співробітники загону зайняли 3-тє місце у 2-му чемпіонаті Управління з легкоатлетичного кросу, в вересні на базі ДПЧ-6 ЗДПО-1 було організовано та проведено обласні змагання з ГДЗС на приз кубка пам’яті І.Ю.Свідіна, в яких команда ДПЧ-5,6 ЗДПО-1 посіли призові місця, а саме 1-ше місце ДПЧ-5, 2-ге місце ДПЧ-6 серед підрозділів Черкаської області, у листопаді місяці в спортивному комплексі ПАТ «Азот» проходив Чемпіонат з міні-футболу серед збірних команд структурних підрозділів, на першість товариства ПАТ «Азот» серед 12 збірних команд підприємства команда ЗДПО-1 виборола 2-ге місце.

Начальник ЗДПО-1 по охороні ПАТ «Азот»

                                            Юрій Литвин

Возврат к списку