Пошук по сайту
Авторизація
Опитування
|
Абетка виживання
Вимоги до виконання паяльних робіт Робоче місце для
виконання паяльних робіт необхідно до початку їхнього виконання очистити від
горючих матеріалів, а спалимі конструкції, розташовані на відстані ближче Кожна паяльна лампа, що використовується під час виконання паяльних робіт, повинна бути на обліку, мати інвентарний номер, а також паспорт із зазначенням результатів заводського гідравлічного випробування та допустимого робочого тиску. Паяльні лампи повинні бути оснащені пружинними запобіжними клапанами, відрегульованими на заданий тиск. До початку виконання робіт із застосуванням паяльної лампи необхідно перевірити:
Не дозволяється заправляти або виливати з лампи пальне, розбирати та ремонтувати лампу, відкручувати пальник поблизу відкритого вогню, а також палити. Під час виконання паяльних робіт слід дотримуватись таких ви-мог:
У разі виявлення несправностей у вигляді підтікання резервуара (бачка), витікання гасу через нещільності нарізі пальника, деформації резервуара (бачка) тощо роботу необхідно негайно припинити, а лампу повернути в інструментальну комору для ремонту. Щоденно після закінчення роботи паяльну лампу необхідно здавати в інструментальну комору або в інше спеціально призначене місце. Паяльні лампи не дозволяється використовувати для відігрівання замерзлих водопровідних, каналізаційних труб, а також труб пароводяного опалення в будівлях, що мають спалимі будівельні конструкції або оздоблення. Паяльні лампи необхідно перевіряти на герметичність корпусу лампи, стан нарізі регулювального вентиля, сальникової втулки, заливної пробки та сальникового ущільнення, а також на герметичність (щільність). Перевірка паяльних ламп на герметичність (щільність) повинна проводитись не рідше 1 разу на місяць накачуванням поршнем насоса повітря у лампу та змащуванням мильною емульсією можливих місць витікання, або занурюванням лампи у ванну з водою. Паяльні лампи, які рідко використовуються, допускається перевіряти на герметичність безпосередньо перед застосуванням їх, але не рідше 1 разу на 6 місяців, крім того, не рідше 1 разу на рік необхідно проводити контрольні гідравлічні випробування паяльних ламп тиском. Перевірку паяльних ламп повинен проводити майстер або спеціально виділений працівник, призначений наказом (розпорядженням) по підприємству (підрозділу), із записом результатів перевірки в журнал обліку та перевірок (довільної форми). Щоб уникнути вибуху паяльної лампи забороняється:
|