<-----> <----->
Пошук по сайту
Авторизація
Логін:
Пароль:
Опитування

Новини

14.05.2015

У цеху хімводоочищення проходять планові ремонтні роботи

Виробничий процес на Черкаському «Азоті» OSTCHEM неможливий без роботи цеху хімводоочищення (ХВО). Щоб забезпечити надійну та ефективну роботу обладнання, безперебійне постачання води високої технічної кондиції в цехи підприємства, з початку року в структурному підрозділі було проведено комплекс ремонтних робіт.

За словами начальника цеху Віталія Запороженка, успіх їхнього структурного підрозділу, як і підприємства в цілому, залежить від безперервного розвитку. Тому спеціалісти цеху постійно вдосконалюють роботу обладнання, змінюють технологію отримання знесоленої, зм’якшеної, фільтрованої та вапняково-коагульованої води з метою зменшення витратних коефіцієнтів.

Нині тут працюють над відновленням насосного устаткування на дільниці нітри-денітрифікації. Це так звані локальні очисні споруди, що розташовані на території товариства і раніше були в підпорядкуванні цеху ОПСВ. Крім того, цього року цехові ХВО передали на баланс ще й шламопровід виробництва іонообмінних смол та шламокарти на вулиці Першотравневій.

Начальник цеху ХВО В.Запороженко з бригадою УКР

– Діючі споруди й трубопроводи ми включили в схему нашого структурного підрозділу. Раніше у нас була тільки одна шламокарта. Ми її об’єднали з двома іншими так, щоб не було залпових викидів і стоки цеху розподілялися рівномірно протягом доби, – пояснює Віталій Запороженко.

Виконання основного комплексу робіт було покладено на бригаду управління капітальних ремонтів.

– Ми демонтували частину колектора, який був прокладений на наземній естакаді. Новий трубопровід проклали під землею, з’єднавши його з колектором цеху хімводоочищення, – розповідає старший майстер УКР Анатолій Левицький.


Ремонтники демонтували частину колектора

Паралельно в цеху проводять ремонт іонообмінних фільтрів. Насамперед перевіряється якість смоли, гумування, розподільників тощо. У роботах задіяні переважно спеціалісти цеху ХВО. Якщо потрібно відновити гумове покриття, долучаються і працівники цеху захисних покриттів. Заміна обичайок (ободів) фільтрів виконується силами УКР.

– Нещодавно закінчився капітальний ремонт другої черги виробництва вапняково-коагульованої води. Зокрема ми відремонтували й замінили запірну арматуру, промили трубопроводи, відстійники, змішувачі, камери реакцій, – зазначає Віталій Запороженко. – Були у нас певні проблеми і з дренуванням. Щоб забезпечити нормальну швидкість відведення води, ми замінили близько 30 метрів дренажного колектора.

Також цього року в цеху ХВО завершилася реалізація масштабної 5-річної програми, яка полягала в заміні трубопроводів сірчаної кислоти, лугу, залізного купоросу та соляного розчину загальною протяжністю близько 3,5 кілометрів. Обсяг інвестицій склав більше одного мільйона гривень.

Як зазначив Віталій Володимирович, інженери проектно-конструкторського відділу розробили нову схему прокладення трубопроводів. Згідно з проектом, трубопроводи змонтували в обхід виробничих корпусів. Це дозволило підвищити безпеку їхньої експлуатації, мінімізувати вплив на навколишнє середовище та полегшити обслуговування мережі.

Нинішній рік для цеху ХВО є знаковим і тому, що 25 років тому він отримав свою третю назву і пішов у «вільне плавання» після приєднання дільниці парогазопостачання до котельного цеху. В січні наступного року колектив відзначить 45-річний ювілей цеху.

Прес-центр ПАТ «АЗОТ» OSTCHEM

Возврат к списку