<-----> <----->
Пошук по сайту
Авторизація
Логін:
Пароль:
Опитування

Новини

23.06.2014

Кадровий резерв на «Азоті» формують на основі сучасних стандартів

На Черкаському «Азоті», що входить до холдингу OSTCHEM (об’єднує підприємства азотної хімії Group DF), для комплектації кадрового резерву застосовують наукові підходи. Потенційні кандидати, окрім професійної перевірки, відтепер проходять ще й психологічне оцінювання.

Зі створенням нового відділу в департаменті з управління персоналом – сектора по роботі з кадровим резервом – було запроваджено чимало новацій. Наприклад, раніше «банк» претендентів формували лише для заміщення вакантних керівних посад в заводоуправлінні та цехах (114 осіб). Однак результати проведеного на підприємстві аудиту засвідчили наявність потреби у резервістах для керівних посад середньої ланки в основних виробничих цехах – заступники начальників цехів, начальники змін, дільниць, технологи тощо.

– Перед нами постало завдання – підготувати кадровий резерв для 13-­ти потенційно важливих робочих місць, від яких найбільше залежить виробничий процес. Перелік претендентів подавав кожен начальник цеху. З них треба було обрати найкращих. Характеристика керівників дещо суб’єктивна, тому було ухвалено рішення про застосування під час відбору кандидатів ще й наукового підходу, – розповідає директор департаменту з управління персоналом ПАТ «АЗОТ» Ігор Сергієнко.

Колектив відділу (справа наліво): Марина Оводова, Тетяна Чемерис, Олена Винник

Разом зі своїми колегами начальник сектора по роботі з кадровим резервом Марина Оводова розробила професіограми для кожної посади. Вони містять опис професійних вимог та індивідуально­-психологічних особливостей людини (рівень інтелекту, організованості, здатність контролювати й регулювати процеси та ін.). По завершенню комплексного дослідження створювалася характеристика, на основі якої комісія ухвалювала рішення про зарахування працівника до кадрового резерву. Із 216 кандидатів резервістами для основних виробничих цехів стало 86 осіб.

– Найбільш ефективний резерв становить 68% – він є особливо цінним для товариства, ефективний – 26%, найменш ефективний – 6%. Насправді, це дуже хороші показники, які говорять про те, що на підприємстві працюють висококваліфіковані фахівці, – зазначає Марина Миколаївна.

В перспективі – пошук резервістів для допоміжних цехів та відкриття школи кадрового резерву. Для працівників розроблять індивідуальні програми. На базі підприємства вони вдосконалюватимуть свої професійні знання та розвиватимуть управлінські якості.

За матеріалами Прес-центру ПАТ «АЗОТ» OSTCHEM

Возврат к списку