<-----> <----->
Пошук по сайту
Авторизація
Логін:
Пароль:
Опитування

Новини

22.04.2014

Черкаський «Азот» OSTCHEM готує молодих спеціалістів для кадрового резерву

ЧЕРКАСИ, 22 квітня 2014 р. – На ПАТ «АЗОТ» OSTCHEM розпочато експериментальну програму підготовки кадрів. Вона є частиною широкомасштабного проекту із забезпечення хімічної галузі висококваліфікованими спеціалістами, ініційованого Головою Ради Федерації роботодавців України, Головою Ради Групи компаній Group DF Дмитром Фірташем, – повідомив директор департаменту з управління персоналом ПАТ «АЗОТ» Ігор Сергієнко.

Вісім випускників черкаських вузів (Черкаського державного технологічного університету та Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького) нині проходять інтенсивне навчання в цехах з виробництва аміаку та карбаміду, в яких було введено додаткові штатні одиниці.


Сергій Кузьменко зі своїм наставником Тетяною Король

Успішне завершення програми у серпні-вересні 2014 року стане для них «перепусткою» до кадрового резерву на керівні посади.

«Раніше кадровий резерв формувався тільки на рівні посад начальника цеху й вище. Однак сьогодні бракує насамперед начальників змін. Серед цієї категорії значна кількість досвідчених працівників передпенсійного або ж пенсійного віку», – коментує Ігор Сергієнко, директор департаменту з управління персоналом ПАТ «АЗОТ». – «За рахунок цієї програми ми плануємо виправити ситуацію».

Стати апаратниками та пройти навчання на базі підприємства пощастило: Костянтину Малявці, Антону Савицькому, Юрію Осляку, Олександру Азі – цех з виробництва аміаку А-5; Сергію Кузьменку, Станіславу Шаріпову, Євгену Фатенку – цех з виробництва карбаміду М-2; Дмитру Чирві – цех з виробництва карбаміду М-6. Протягом року молоді спеціалісти не лише підвищать кваліфікацію, опанують кілька робочих місць, але й спробують себе у ролі начальників змін.


Ігор Негробов тестує на «Тренажері» Олександра Азу

«Для кожного учасника програми ми сформували «Індивідуальні плани виробничого навчання» з урахуванням вимог «Робочих навчальних планів і програм» ПАТ «АЗОТ», розроблених на основі державних стандартів. Щоправда, окрім освоєння робочих професій, передбачених держстандартами, молоді спеціалісти пройдуть ще й курс теоретичної підготовки для начальників змін. У цьому, власне, й полягає особливість експериментальної програми підготовки кадрів», – розповідає Ігор Негробов, начальник Навчального центру ПАТ «АЗОТ».

На кожному етапі програми (підвищення кваліфікації, опанування нового робочого місця) «студенти» складають екзамени. Молодих спеціалістів, закріплених за цехом А-5 (виробництво аміаку), щомісяця тестують ще й на програмно-апаратному комплексі «Тренажер», на якому можна моделювати й відпрацьовувати різноманітні виробничі ситуації, щоб бути готовими приймати правильні рішення в екстремальних умовах.

«Влітку ми проведемо ще одну перевірку знань. Враховуючи підсумки, ухвалюватимемо рішення по кожному кандидату – або він продовжить навчання й залишиться в кадровому резерві, або ж і надалі працюватиме апаратником із високим рівнем професійної підготовки, здобутим під час участі в програмі», – резюмував Ігор Сергієнко.

Одним із учасників експериментального проекту є Сергій Кузьменко, апаратник випарювання IV розряду цеху М-2 (виробництво карбаміду).

«Хоча я лише нещодавно закінчив університет, однак вчитися не набридло», – зазначає Сергій. – «Започаткований проект підготовки кадрів розглядаю як хороший шанс для професійного  вдосконалення і кар’єрного росту».

Нагадаємо, у вересні 2013 року Черкаський «Азот» підписав меморандум про співпрацю з Черкаським державним технологічним університетом. З 15 студентами було укладено персональні угоди щодо їх працевлаштування на підприємстві. Вони і є кандидатами на участь в наступній програмі підготовки молодих спеціалістів.

Дещо зазнає змін і система добору учасників. Кандидати проходитимуть співбесіду зі спеціалістами виробничого відділу та вперше спілкуватимуться з психологом, який складе профіль особистісної і професійної компетенції.

За матеріалами Прес-центру ПАТ «АЗОТ» OSTCHEM

Возврат к списку