Пошук по сайту
Авторизація
Опитування
|
Новини
08.11.2013
Життя на пенсії: фінансові університети «третього віку»Стабільно високі пенсії, система охорони здоров'я, яка справді стоїть на варті здоров'я, постійно діючі соціальні пільги – це, мабуть, першочергові складові якщо не щасливих, то, принаймні, впевнених золотих років людини. І поки держава буде займатися забезпеченням усього цього, давайте розберемося, як зробити так, щоб життя українських пенсіонерів стало не тільки впевненим, але і сповненим приємними моментами, корисним проведенням часу, незабутніми зустрічами. Сьогодні ми поговоримо про те, яке цікаве і незвичайне дозвілля організовують в Україні для тих, кому за 60.Нещодавно дослідники з'ясували, що кращі умови для життя людей пенсійного віку створені у Швеції. Експерти оцінювали це за такими критеріями: рівень доходів, охорона здоров'я, зайнятість і освіта, створення сприятливих умов. Україна в цьому рейтингу посіла лише 66 місце. Але, як з’ясувалося, рівень життя літніх людей залежить зовсім не від багатства країни. Так, наприклад, навіть у Болівії (однієї з найбідніших країн світу!) реалізується комплексна програма пенсійного забезпечення та безкоштовної медицини, завдяки якій пенсіонери отримують там необхідні умови для стабільно впевненого життя. ![]() Змінюємо ситуацію Всі вже давно звикли до того, що найменш захищені верстви населення зазвичай знаходяться під опікою державних і некомерційних структур. Але в останні роки у нас в країні турботу про людей пенсійного віку стали демонструвати і представники бізнесу, пропонуючи пільги та знижки на придбання різних товарів і послуг. Це чудова тенденція, але, як відзначають експерти, цього недостатньо для того, щоб забезпечити людям старшого покоління насичені та щасливі золоті роки. Причина тому – брак спілкування, що стає причиною втрати інтересу до життя. Щоб змінити ситуацію, необхідно застосовувати й інші кроки, наприклад, створювати спеціальні пенсійні клуби за інтересами, де ті, кому за 60, зможуть цікаво і змістовно проводити свій час. Наведемо наочний приклад. Нещодавно одна з найбільших фінансових установ України – банк «Надра» провів дуже цікавий експеримент. До Дня людей похилого віку, з якого традиційно починається жовтень, в усіх регіонах України банк відкрив перший фінансовий Пенсійний клуб. У цьому клубі представники старшого покоління можуть отримувати безкоштовні консультації з питань фінансів і заощаджень, а також приємно проводити час у колі своїх товаришів, заводити нові знайомства, обговорювати останні новини і навіть... займатися творчістю. А тепер детальніше. Вчитися ніколи не пізно Перше засідання клубу, що пройшло в одну з субот жовтня одночасно у більше ніж 100 відділеннях банку в 70 містах України, зібрало понад 1 тисячу людей поважного віку. Учасникам клубних зустрічей настільки сподобалися засідання, що керівництвом банку було прийнято рішення проводити такі зустрічі регулярно. «Навіть не сподівалася, що дізнаюся багато нового про банківські продукти, а саме про можливості пенсійної картки, розмаїття депозитних вкладів, як виходити з тих чи інших ситуацій, що можуть виникнути при користуванні банкоматом, при втраті картки чи при розрахунку в магазинах», – розповідає учасниця Пенсійного клубу з Ужгорода Олена Олексіївна. А от для Альбіни Вікентіївни з Києва справжнім відкриттям стали можливості банківської платіжної картки. «Сьогодні я дізналася, що в магазині можна розраховуватися банківською карткою. Якщо це дійсно зручно, я однозначно буду користуватися такою послугою», – розповіла вона. Тетяна Василівна з Кіровограда була здивована тим, що за допомогою банківської картки також можна здійснювати розрахунки в Інтернеті. Крім фінансового семінару, який провели фахівці банку, кожен з учасників міг отримати відповідь на будь-яке питання, що стосується фінансового боку життя. Так, наприклад, Петро Петрович з Дніпропетровська цікавився Фондом гарантування вкладів фізичних осіб і тим, як безпечно розмістити депозит у банку. Не менш активними в прагненні дізнатися якомога більше інформації з питань фінансів були учасники клубу в кримських відділеннях. Під час чаювання більшість з них отримали персональні консультації з потрібних тем. Відверта розмова Незважаючи на те, що основна ідея Пенсійного клубу – допомогти людям старшого покоління розібратися з тим, що відбувається на фінансовому ринку України, це також і приємне проведення часу в колі товаришів і нових знайомих. Заняття в клубі – не нудні фінансові лекції з незрозумілою термінологією, це неформальне спілкування між фахівцями банку та гостями зустрічей, чаювання під обговорення останніх новин і навіть демонстрація власної творчості. Так, Микола Маркович з Дніпропетровська на зустрічі прочитав свій власний вірш, який підготував спеціально до відкриття Пенсійного клубу. А ось на засіданнях клубу в Сумах учасники не лише читали поезію, а й навіть співали улюблені пісні. Як розповідають у банку, учасникам першого фінансового Пенсійного клубу настільки сподобалися зустрічі, що наступного разу вони обов'язково приведуть сюди своїх родичів, друзів і знайомих. «Зараз, у нашому віці, вже розумієш, що недостатньо ми отримуємо подібної інформації так просто і доступно. Тому на наших засіданнях Ради ветеранів я обов'язково буду рекомендувати цей клуб», – наголошує голова Ради ветеранів війни та праці з Донецька Інна Інокентіївна. А ось деякі з гостей клубу відразу приходили на зустріч зі своїми рідними та близькими. «На засідання я прийшла з внучкою. У клубі їй подарували іграшку та пригостили чаєм», – розповіла Олена Олексіївна з Ужгорода. Користуючись нагодою Крім усього іншого, за кожним учасником клубу банк прикріплює персонального менеджера, до якого можна звернутися в зручний час, щоб отримати фінансову консультацію та допомогу з питань банківського обслуговування та продуктів. «Ідею Пенсійного клубу підказали наші клієнти. У той час, як банківський ринок сьогодні стає все більш технологічним і переходить на нові формати «спілкування не з живою людиною, а з машиною», ми побачили, що людям старшого покоління це не цікаво. Їм потрібен особистий контакт, індивідуальний підхід, спілкування, – підкреслює Сергій Козлов, директор з роздрібного бізнесу банку «Надра». – І ми, як соціально відповідальна установа з двадцятирічним досвідом роботи на ринку, знаємо, як це забезпечити, тому що турбота про людей старшого покоління – один з головних напрямків нашої соціальної стратегії. Вже кілька років в банку діє спеціальна пенсійна програма, що дозволяє не тільки максимально заощаджувати кошти, а й вигідно примножувати їх». Бажаючі взяти участь у наступному засіданні Пенсійного клубу за більш детальною інформацією про час та місце проведення, можуть звертатися до найближчого відділення банку «Надра». |