<-----> <----->
Пошук по сайту
Авторизація
Логін:
Пароль:
Опитування

Новини

27.03.2023

У СІЧНІ-ЛЮТОМУ 2023 РОКУ ОБСЯГ ВИРОБНИЦТВА НА ЧЕРКАСЬКОМУ «АЗОТІ» ПЕРЕВИЩИВ ДОВОЄННИЙ РІВЕНЬ НА 23%

У січні-лютому 2023 року Черкаський «Азот», що входить до азотного холдингу OSTCHEM, виготовив 235 тис. тонн мінеральних добрив. Це на 23% більше, ніж у січні-лютому минулого року, коли було випущено 191,7 тис. тонн мінеральних добрив. У лютому 2023 року обсяги виробництва становили 123,7 тис. тонн продукції на місяць – це максимальний показник із початку повномасштабної війни.Ключовим продуктом, за рахунок якого підприємство демонструвало зростання обсягів виробництва у січні-лютому 2023 року, став карбамід. Обсяги виробництва карбаміду за 2 місяці зросли на 196% із 22,8 тис. тонн у 2022 році до 67,4 тис. тонн. Також майже на 10% зросли обсяги виробництва КАС із 50,9 до 56,2 тис. тонн. Обсяги виробництва аміачної селітри залишилися на тому ж рівні (-2%) – 102,2 тис. тонн.

«Цього року через військові ризики аграрії до останнього моменту відкладали ухвалення рішення про купівлю мінеральних добрив, був значний відкладений попит. Як результат, у січні – лютому попит на нашу продукцію суттєво зріс. Логічно, що підприємство збільшило завантаження потужностей до 70-75%. У березні ми не знижуємо завантаження, оскільки аграрії продовжують активно купувати добрива. Багато хто досі не сформував запасів, достатніх для проведення весняної посівної», – розповідає Голова Правління ПрАТ «АЗОТ» Віталій Скляров.

Віталій Скляров підкреслив, що Черкаський «Азот» у березні та квітні продовжить працювати на 70-80% своєї потужності «допоки зберігатиметься підвищений попит з боку аграріїв». За його словами, сьогодні на підприємстві працюють усі базові цехи з виробництва добрив – цех аміаку, аміачної кислоти, аміачної селітри, карбаміду та КАС.

«Каталізатором різкого збільшення попиту в 2023 році стало зниження відпускних цін на мінеральні добрива в «гарячий» сезон, що вдалося завдяки зниженню цін на газ – основної сировини для виробництва добрив. З огляду на фінансову ситуацію, що склалася в аграріїв, таке зниження було дуже своєчасним. Зростання попиту обмежене фінансовими можливостями споживачами добрив. З одного боку, підтримка фермерів державою дає відчутний ефект, з іншого – доступ малих та середніх аграріїв до фінансування все ще дуже обмежений», – зазначив Віталій Скляров.

Возврат к списку