Пошук по сайту
Авторизація
Опитування
|
Новини
03.08.2021
ЧЕРКАСЬКИЙ «АЗОТ» ПРОВІВ НАВЧАННЯ З ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇСьогодні, 3 серпня, Черкаський «Азот» провів спеціальні об’єктові навчання з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації спільно з пожежно-рятувальними підрозділами ГУ ДСНС України в Черкаській області.
Навчання спрямовані на відпрацювання навиків оперативного реагування та взаємодії під час ліквідації наслідків аварії. «Збереження здоров’я та життя людей для нас є абсолютним пріоритетом, тому ми приділяємо особливу увагу питанням, пов’язаним з безпекою праці та виробництва. У разі виникнення надзвичайної ситуації, часу на прийняття рішення дуже мало і діяти потрібно швидко та скоординовано. Саме тому ми регулярно проводимо навчання, під час яких на практиці відпрацьовуємо навики швидкого реагування та правильного алгоритму дій», – прокоментував Віталій Скляров, Голова Правління ПАТ «АЗОТ». ![]() Цього разу було змодельовано надзвичайну ситуацію категорії «Б», яка не виходить за межі підприємства, проте потребує швидкого реагування із залученням більшої кількості газорятувальників, які могли б змінюватися на позиціях та заправляти повітряні апарати, а також пожежної техніки для подачі тривалої пінної атаки і водяної завіси. Тому, крім усіх аварійно-рятувальних служб та формувань цивільного захисту «Азоту», Державного пожежно-рятувального загону (ДПРЗ-1), який несе службу з охорони підприємства, участь у навчаннях взяли також інші пожежно-рятувальні підрозділи Головного управління ДСНС України в Черкаській області на чолі з його керівником Андрієм Даником. За задумом, надзвичайну ситуацію було змодельовано в цеху М-5 з виробництва слабкої азотної кислоти. Через розгерметизацію сховища місткістю 270 м3 стався витік слабкої азотної кислоти в кількості 6,3 тонни. Утворилася токсична хмара і почала поширюватися у північному напрямку. В зоні ураження, яка сягнула 530 м, опинилася частина структурних підрозділів «Азоту» та 145 працівників. Для оперативної ліквідації на місці «аварії» був організований спеціальний штаб, до якого увійшли керівники всіх аварійно-рятувальних служб та формувань підприємства, аварійно-ремонтні служби та головні спеціалісти. Працівники підприємства, які потрапили в зону ураження, були оперативно евакуйовані. Бійці ВГРЗ увійшли до небезпечної зони в захисних костюмах, щоб ліквідувати витік, винести із зони ураження постраждалих та передати їх бригаді швидкої допомоги медико-санітарної частини підприємства. Частину ураженої території обстежили бійці хімічної розвідки ГУ ДСНС. Пожежно-рятувальні підрозділи створили водяну завісу проти напрямку вітру, щоб не допустити розповсюдження хмари та розбавити її, а також за допомогою двох стволів провели пінну атаку, щоб обмежити подальше випаровування кислоти в навколишнє середовище. Завдяки злагодженим діям рятувальників «аварію» було оперативно локалізовано та ліквідовано. У навчаннях було задіяно167 працівників підприємства, 68 рятувальників ГУ ДСНС України в Черкаській області, а також загалом 16 автомобілів основного і спеціального призначення. Пресцентр ПрАТ «АЗОТ» OSTCHEM |