<-----> <----->
Пошук по сайту
Авторизація
Логін:
Пароль:
Опитування

Новини

14.07.2021

ОЧИСНІ СПОРУДИ «АЗОТУ» У ВІДМІННОМУ СТАНІ ТА СКИДАЮТЬ ВОДУ ЧИСТІШУ, НІЖ У ДНІПРІ

У цьому переконалася група депутатів Черкаської  міської  ради, яка побувала сьогодні, 14 липня, в цеху очищення промислових і стічних вод (ОПСВ) підприємства, щоб оцінити стан очисних споруд, які останніх 30-ть років очищають не лише стоки підприємства, а й усього міста.

Як розповів начальник цеху ОПСВ Віталій Островерхий, інвестиційні заходи з модернізацію, проведення капітальних і поточних ремонтів цеху проходять поетапно, відповідно до розроблених програм, затверджених Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).



– За останні роки проведено дуже багато роботи: реконструкція вторинного відстійника №4 із заміною мулосмоку, лотків і встановленням гребінчатих переливів; вторинного відстійника №8, первинних відстійників №1 і №3, системи аерації аеротенка, що дозволило зменшити споживання електроенергії, зупинити один нагнітач та покращити якість очистки, – розповів Віталій Островерхий. – Нині закінчується капітальний ремонт вторинного відстійника №5. Вже готові проекти реконструкції вторинних відстійників №4 і №9 та аеротенка. Готується техніко-економічне обґрунтування заміни нагнітачів.

Починаючи з 2002 року лише на придбання та встановлення нового обладнання в ОПСВ Черкаський «Азот» витратив 56 млн грн. Крім того, щороку підприємство витрачає десятки мільйонів гривень на утримання цього структурного підрозділу, включаючи витрати на енергоресурси, зарплати співробітникам, реагенти тощо.

Та найголовніше – результат, адже приймаючи на себе забруднені десятками хімічних речовин концентровані стоки, очисні споруди скидають у Дніпро чисту воду.

– Наша лабораторія та лабораторія санстанції постійно контролюють якість води, яку ми скидаємо в річку. За нормами наші скиди не повинні перевищувати загальний фон забруднення Дніпра. Тому нам потрібно очищати воду настільки, щоб вона була кращої якості, ніж у Дніпрі, – зазначив провідний інженер виробничого відділу ПрАТ «АЗОТ» Володимир Стецюк.

Підтвердження цим словам – різноманіття флори і фауни на біоставках очисних споруд. Тут можна побачити чайок, качок і навіть лебедів, а показником чистоти води є риба, яка в ставках не гине, як це нерідко буває в Дніпрі.



 – Очисні споруди, які утримуються «Азотом», дійсно знаходяться в хорошому стані, в чому сьогодні переконалися депутати міської ради з різних фракцій. І це головне, бо це означає, що наше місто й екологія регіону в безпеці. Дуже хочеться, щоб очисні споруди перестали нарешті бути темою для політичних спекуляцій, а їхня робота та робота «Азоту» оцінювалися об’єктивно, – зазначив перший заступник міського голови Черкас Сергій Тищенко.

 – Основний висновок – інформація щодо незадовільного стану очисних споруд не відповідає дійсності, – наголосив депутат Черкаської обласної ради Олег Петренко, який також відвідав цех ОПСВ. – Видно, що поетапно проходить реконструкція, ремонт, заміна обладнання і з технічним станом очисних споруд все гаразд, в чому ми сьогодні переконалися на власні очі.

 Нагадаємо, що міські очисні споруди Черкас припинили свою роботу на початку 90-х років через зношеність обладнання і завдяки очисним «Азоту» тоді вдалося уникнути екологічної катастрофи. Проте окремі політики, озброївшись актуальною для електорату темою, піднімають питання про передачу очисних у власність міста, не враховуючи при цьому чи зможе місто їх утримувати, чи повторить долю Золотоноші або інших міст України, які не справляються з цією задачею та наносять непоправну шкоду природі й жителям довколишніх населених пунктів.

Пресцентр ПрАТ «АЗОТ» OSTCHEM

Возврат к списку