<-----> <----->
Пошук по сайту
Авторизація
Логін:
Пароль:
Опитування

Новини

02.04.2018

31 БЕРЕЗНЯ ВИПОВНИЛОСЯ 30 РОКІВ З ТОГО ЧАСУ, ЯК У ЦЕХУ М-6 БУЛО ОДЕРЖАНО ПЕРШУ ПРОДУКЦІЮ

Цех з виробництва карбаміду М-6 є самостійним підрозділом у структурі Черкаського ПАТ «АЗОТ». Він будувався і вводився в експлуатацію під керівництвом першого начальника цеху Анатолія Гнатовича Барановського і в останній день березня 1988 року о шостій годині ранку було отримано першу продукцію, зразки якої  зберігаються у «цеховому музеї  історії» й донині. Ця історична подія як для цеху, так і для всього підприємства, сталася за участю колективу зміни, якою керував Григорій Іванович Підмогильний.


Апаратники Охріменко О.М., Байда А.А., інженер-технолог Ільєнко Ю.В., начальник відділення Чемерицький В.М.,
начальник цеху Чорненко Я.Г., та начальник зміни Демчук Б.Д. на ЦПК з виробництва карбаміду

Особливої поваги заслуговують й інші начальники змін: Володимир Володимирович Івашкевич, Юрій Васильович Завадський, В’ячеслав Дмитрович Слащов, Віктор Леонідович Шуклін, Володимир Семенович Верещака, які напрацьовували перші тонни карбаміду. Зараз багато хто з них перебуває на заслуженому відпочинку, а їм на зміну прийшли  молоді фахівці, які намагаються утримувати рівень продуктивності своїх попередників. 


Байда А.А. та Чемерицький В.М. на ЦПК стежать за виробничими процесами

Значна роль в одержанні першої продукції належала тодішньому технологу цеху Володимиру Миколайовичу Чемерицькому (нині начальник відділення), який разом з фахівцями Новомосковського «Оргхіму» розробив усю пускову документацію і забезпечив якісне введення агрегатів у робочий режим. За 30 років на  посаді заступника начальника цеху, що відповідає за технологічний режим, окрім Володимира Миколайовича,  побували Сергій Тимофійович Ігнатов, Ярослав Григорович Чорненко та Микола Володимирович Чемерицький.

Очевидцями пускових операцій були майстри своєї справи: старші апаратники виробництва карбаміду Сергій Іванович Пущін, Олександр Іванович Сисоєв, Анатолій Степанович Горбачов; машиністи компресорних установок Василь Васильович Дудишев, Олександр Іванович Гречка, Віктор Миколайович Семашко, Яків Григорович Рябоконь, а також Віктор Олександрович Малов, Сергій Дмитрович Нефьодов, Сергій Володимирович Романенко, які і зараз продовжують працювати на своїх робочих місцях. Апаратники очищення газу Віра Іванівна Солодова, Ірина Володимирівна Борзих, Надія Дмитрівна Синєвич та Валентина Іванівна Семашко. Серед них Валентина Іванівна і нині успішно трудиться, будучи досвідченим наставником для молодих кадрів. У числі машиністів насосних установок ВОЦ варто назвати Ольгу Василівну Сазонову, Людмилу Григорівну Вишневську, Валентину Володимирівну Калініченко.


Апаратник очистки газу
Камінська В.М. на ПК веде процес очищення газу


Машиністи компресорних установок (к/у) Максимов Р.М. та Бережний Ю.Б. на ПК в компресії


Бережний Ю.Б. слідкує за роботою компресора


Машиністи к/у (насосна) Прєлов Є.В. та Бондар А.П. в машинному залі після перевірки роботи насосів


Машиніст н/у ВОЦ Дронова Т.А. в машинному залі водооборотного циклу

Важлива участь у розвитку і становленні цеху належить апаратникам Петру Петровичу Шульзі, Олександру Миколайовичу Охріменку, який зараз виконує обов’язки апаратника виробництва сечовини, Людмилі Миронівні Гончаровій, Вікторії Олександрівні Завадські, Наталії Іллівні Тихан та Юлії Володимирівні Ільєнко, які продовжують нести трудову вахту. На робочому місці апаратника кристалізації розпочинали трудову діяльність Анатолій Васильович Байда, Володимир Іванович Зеленько, Леонід Олександрович Береза, апаратника гранулювання – Володимир Іванович Подкуйко та Володимир Миколайович Борчан.


Інженер-технолог цеху М-6 Ільєнко Ю.В.

Однією з важливих технологічних ланок у цеху є відділення підготовки сировини і відвантаження продукції, яке нині очолює Юрій Анатолійович Левченко. До нього цим відділенням у різний час керували Юрій Васильович Завадський, В’ячеслав Дмитрович Слащов та Віктор Олексійович Жужукало.


Ап. підготовки сировини і відпускання н/ф і продукції Наконечний Р.Г. та Вітряк П.О.
на складі відвантаження карбаміду проводять роботи з завантаження мінераловозів карбамідом


До числа виробничників, які одними з перших отримали продукт були апаратники Діна Володимирівна Гордієнко, Андрій Андрійович Ластівка, Надія Іванівна Лисенко, Алла Яківна Маринченко та інші.

Належне слід віддати всім цеховим службам, які  відчувають виробниче дихання всього великого механізму цеху М-6. Ще донедавна енергетичну службу очолював Владислав Павлович Борсук. Його активна трудова діяльність, досвід та наставництво занесені до «золотого фонду» не лише колективу служби, а й всього цеху. Нині енергетиком  є досвідчений професіонал, майстер своєї справи Василь Дмитрович Косар, який постійно дбає про безперебійну і якісну роботу всього електроустаткування.


Електромонтери разом з майстром Щербиною Є.В. (другий зліва) після проведення ремонту
вакуумного вимикача на підстанції №131 цеху М-6


З пуску цеху стежили за надійною роботою обладнання досвідчені електромонтери Костянтин Петрович Скорина, Анатолій Андрійович Дрозденко. Костянтин Петрович працює і нині.

Значну роль у роботі цеху відіграє служба КВПіА, яку з перших днів пуску цеху очолював Іван Іванович Коваленко. Естафету  від нього прийняв Олександр Васильович Короп, який уже багато років поспіль справляється з дорученою справою, передаючи напрацьований досвід підопічним слюсарям-кіповцям. Вагомий внесок у розвиток дільниці КВПіА здійснили професіонали високого ґатунку Іван Якович Феофілов, Петро Олексійович Шелест та Микола Олексійович Стороженко, які нині перебувають на заслуженому відпочинку, а Олег Володимирович Юрченко та Ігор Володимирович Карпенко і нині продовжують займатися улюбленою справою.


Служба КВПіА в майстерні цеху М-6


Слюсар КВПіА Романенко А.С. змінює діаграму на приладові ЦПК



Інженер АСКВ Короп М.О. проводить огляд обладнання в контролерній

Службу механіка довгі роки очолював Володимир Андрійович Кольба – справжній професіонал своєї справи, чуйна й добра людина. Колектив цеху щиро вдячний Володимиру Андрійовичу за багаторічну співпрацю і бажає йому здоров’я й активного відпочинку. Нині механічною службою керує Борис Дмитрович Сотніков, який вболіває за роботу всього обладнання  і пильно стежить за виробничим настроєм у колективі.


Механік цеху М-6 Сотніков Б.Д.

Очевидцями майже всієї історії цеху були майстри Григорій Миколайович Наконечний, Юрій Євгенович Скакун, Юрій Васильович Смірнов, Анатолій Миколайович Захаров, Микола Григорович Плакасов; слюсарі-ремонтники Микола Борисович Лех, Лев Михайлович Гельфанд, Анатолій Миколайович Павелко, Володимир Андрійович Казановський та Андрій Павлович Кікаленко, який  і нині несе трудову вахту.


Слюсарі-ремонтники бригади №2 в майстерні в компресії: Заболотній М.В., Нечипоренко О.М. та Таран В.В.


Слюсарі-ремонтники бригади №2 виконують роботи з підняття напівмуфти від компресора поз.К-105 для її ремонту


Слюсар-ремонтник Заболотній М.В. працює на токарному верстаті


Слюсар-ремонтник Голінський О.М. працює на свердлильному верстаті

Колектив хімічної лабораторії, на який покладається відповідальність за вчасне та якісне проведення хімічних аналізів, три десятиліття очолює Олена Борисівна Дудник. Тут добре справляються з професійними обов’язками досвідчені знавці справи – старший лаборант Людмила Залива, лаборанти Анна Нельга, Любов Панюшева та інші.


Контролери та лаборанти ЦВТК в лабораторії цеху М-6


Контролер ЦВТК Шевченко С.С. проводить аналіз на виявлення вмісту біурету у карбаміді

Важливу роль у роботі структурного підрозділу відіграє економічна служба, яку очолювали економісти Ірина Пущіна, Оксана Півень, Світлана Васильєва, та технік з праці Наталія Дейнека.


Ст.майстер з ремонту технологічного устаткування Варяниця В.М., інженер-технолог Ільєнко Ю.В.,
технік з праці Абрамова О.В., ап. підготовки сировини Сірідченко О.А. в кабінеті економіста цеху

Поруч з основним виробництвом 15 років поспіль працює установка з випуску двоокису вуглецю, очолювана начальником відділення Костянтином Яковичем Кухтіновим. Її введення вирішило досить важливе питання екологічного аспекту, значно зменшивши викиди вуглекислого газу в атмосферу. За цей період вироблено 239 тисяч тонн вуглекислоти.


Апаратник отримання вуглекислоти Слащов В.Д. біля установки з випуску двоокису вуглецю

Щиро вітаємо увесь працьовитий колектив цеху М-6 з виробничим ювілеєм – 30-річчям трудової діяльності! Зичимо успіхів та подальших плідних здобутків. Невтомності вашим рукам, шановні карбамідівці, спокою вашим серцям, оптимізму та здійснення всіх намічених задумів і планів!

Історична довідка.
Першим начальником цеху був Анатолій Гнатович Барановський. Понад двадцять років колектив очолював Заслужений працівник промисловості України Григорій Самійлович Пащенко. У 2009 році  естафету керівника прийняв Володимир Миколайович Чемерицький (саме на його долю припали найскладніші процеси реконструкції), а з 12 березня 2013 року начальником цеху призначений Ярослав Григорович Чорненко, який донедавна обіймав посаду заступника начальника цього підрозділу і який 22  роки  трудиться на Черкаському «Азоті», і всі ці роки безпосередньо в цеху М-6. Молодий, енергійний фахівець своєї справи, Ярослав Григорович вміло керує роботою структурного підрозділу.
Основне призначення цеху – це випуск сухого гранульованого добрива з вмістом азоту 46,4 відсотка. Першочергова проектна потужність – 1000 тонн карбаміду на добу. Але час не стоїть на місці, він диктує нові вимоги і на сьогодні колектив цеху, завдяки  масштабній поетапній реконструкції, яка проходила з 2007 по 2010 роки, спроможний виробляти до 1600 тонн продукції на добу. Станом на березень 2018 року, тобто за увесь період 30-річної діяльності, вироблено 9,5 мільйона тонн карбаміду.

Прес-центр ПАТ «АЗОТ» OSTCHEM

Возврат к списку