<-----> <----->
Пошук по сайту
Авторизація
Логін:
Пароль:
Опитування

Новини

16.03.2018

ВИРОБНИЧИЙ ЮВІЛЕЙ: КОТЕЛЬНОМУ ЦЕХУ – 30 РОКІВ

У структурі Черкаського ПАТ «АЗОТ» OSTCHEM котельний цех є самостійним підрозділом. Мета його діяльності – безперебійне забезпечення цехів товариства енергоносіями – парою, газом, теплофікаційною водою необхідних параметрів.  А ще  цех здійснює прийом та очищення конденсату і видає його споживачам.

Цей структурний підрозділ був заснований у березні 1987 року під керівництвом начальника цеху Леоніда Володимировича БОБРА. До його складу входили: станція конденсатоочищення та котельня, де було змонтовано два котлоагрегати. У 1990 році до складу цеху приєднали дільницю з ремонту та обслуговування міжцехових комунікацій.


Дружний колектив котельного цеху на ЦПК

Понад 25 років колектив котельного цеху очолює професійно грамотний спеціаліст Микола Степанович ХОМА, який здатний у складних виробничих ситуаціях прийняти правильне рішення і який протягом всього періоду керівництва вміло організовує роботу структурного підрозділу на виконання всіх завдань і зобов’язань. Постійно дбає про вдосконалення роботи теплотехнічного устаткування цеху та раціональне використання сировини й енергоресурсів.


Обговорення поточних питань в кабінеті начальника цеху

Важлива роль у працездатності цеху належить заступнику начальника – технологу. За 30 років на цій посаді побували: Юрій Заславський, Анатолій Криворот, Василь Братко, Микола Гричаненко, Віктор Тищекно. А у 2004 році заступником начальника був призначений Віктор ШЕВЧЕНКО, який свою трудову діяльність у цеху розпочав ще в 1996 році на дільниці з ремонту та обслуговування міжцехових комунікацій. Його особиста точка зору в багатьох виробничих питаннях аргументована багаторічним досвідом та високою професійністю.


Інженер-технолог, уповноважена з ІСМ  Іващенко С.О.

Якщо котельня виробляє та видає перегріту пару, то технічне обслуговування, ремонт «теплових артерій» товариства (трубопроводів пари, теплофікаційної води, природного газу), здійснення пуску, зупинки, переключень в цих комунікаціях виконує персонал дільниці міжцехових комунікацій – слюсарі з ремонту та обслуговування теплових мереж. Щорічно вони проводять ремонт та випробування мережі теплофікаційної води підприємства, щоб забезпечити їх надійну роботу в опалювальний сезон. На цій дільниці працювали і працюють висококваліфіковані фахівці: Віктор Шевченко (нині заступник начальника цеху), Микола Безлюдний, Сергій Костіцин, Сергій Сироченко (нині перебувають на пенсії), Дмитро Паламарчук, Олексій Зибін, Олександр Баламут, Анатолій Колісник, Володимир Луценко.


Апаратники очищення рідини разом із заст.нач. цеху Шевченко В.М.


ЦПК дільниці конденсатоочищення, апаратники очищення рідини Громова О.Д., Смірнова С.В.

В процесі діяльності котельний цех здійснює прийом та очищення забрудненого конденсату, що надходить з різних виробництв, та повернення його в котельню для виробництва пари, а у разі надлишку – в мережу пом’якшеної води. Для цього призначена дільниця конденсатоочищення, обслуговування якої здійснюють апаратники очищення рідини: Лідія Артемова, Олена Калмикова. Протягом двох десятиліть цю дільницю очолювала талановитий фахівець Тетяна Варавва, яка вміло поєднувала виробничі обов’язки з громадськими і довгий час очолювала цеховий комітет. Завдяки її організаційним здібностям колектив цеху долучився до активного громадського й спортивного життя підприємства. Вона була справжньою гордістю цеху, мала глибоку душу, яка випромінювала доброту та бажання допомогти оточуючим. На жаль, її життя перервала передчасна смерть і це стало великою втратою не лише для колективу, а й для всього товариства. Її діяльність голови цехкому продовжив активний і завзятий начальник зміни Валентин Набока, додавши багато своїх ідей та пропозицій, але втілити їх у життя, на жаль, не встиг. При виконанні виробничих обов’язків трагічно загинув. Колектив цеху свято береже пам’ять про них.


Працівники зміни «Г» на ЦПК

Особливої поваги заслуговують начальники змін Віктор Мотузка, Сергій Сипко та Максим Хома.  Найдосвідченішим із них є Віктор Мотузка, хоча кожен  заслуговує  багато хороших слів. Серед кращих машиністів котлів варто назвати Валерія Стягайла, Володимира Міхайлова, Станіслава Проценка, Олександра Петрова та Сергія Проценка.

Перший колектив хімічної лабораторії, яку створювала Надія Михайлівна Алятіна, складався з випускників профтехучилища. На сьогодні це досвідчені майстри своєї справи, на яких покладається відповідальність за безаварійну роботу обладнання, що забезпечує вчасне та якісне проведення хімічних аналізів. З  цим добре справляються лаборанти хімічного аналізу Валентина Кобець та Галина Маринкевич.


Лаборант хімічного аналізу Вербовська С.А. в хімлабораторії

Надійна та безперебійна робота всього структурного підрозділу залежить не лише від технологічного персоналу, але і від ремонтних служб. Понад 20 років службу механіка очолює грамотний спеціаліст Ігор Гресько. Багатим досвідом тут володіє слюсар-ремонтник Микола Курило.


Служба механіка цеху в майстерні


Слюсарі-ремонтники Курило М.Ф., Прокопчук В.П. під час обслуговування устаткування

Вагомий внесок у розвиток дільниці КВПіА належить професіоналу високого ґатунку слюсарю КВПіА Петру Пилипенку (нині на пенсії), який став наставником майже для всіх слюсарів, що працювали в цеху. Багаторічна трудова діяльність Петра Миколайовича та напрацьований ним досвід стали справжнім «скарбом» не лише для нашої служби, але й для всього цеху», – пригадує слюсар КВПіА Наталія Поліщук.  З 1991 по 2004 роки дільницю очолював Микола Шурмель. Разом із колективом слюсарів він займався модернізацією схем автоматичного регулювання і контролю технологічних процесів, що значно поліпшило надійну експлуатацію устаткування. Нині Микола Олександрович очолює бюро КВПіА проектно-конструкторського відділу. А з 2004 року дільницю очолив Сергій Кобець.


Працівники дільниці КВПіА, зліва направо:
слюсарі Павлюк М., Поліщук Н.Н., нач.дільниці  Кобець С.М., слюсар Гриценко Ю.В.



Обслуговування приладів КВПіА слюсарем КВПіА  Павлюком М.

Організація енергетичної служби, монтажні та пусконалагоджувальні роботи щодо енергетичного устаткування лягли на плечі першого енергетика Андрія Токаря, який особисто брав участь у пуску цеху. Нині він очолює службу енергетика в цеху М-2. Найбільш знаною у цій службі є Тетяна Козвоніна, яка працює в цеху з лютого 1988 року, тобто вже 30 років. Працелюбство та досвід дають можливість Тетяні Миколаївні на період відсутності енергетика виконувати його обов’язки. Вона завжди проявляє особисту ініціативу і її не лякають труднощі. Має організаторські здібності і вміло їх використовує, бере активну участь в житті цеху, довгий час є членом цехового комітету та громадським інспектором з охорони праці.


Електромонтери Огірчук В.С., Кочетков К.О.

Невід’ємною частиною дозвілля виробничників є спорт. Тому працівники котельного цеху беруть активну участь у спортивному житті підприємства. Основною гордістю тут є футбольна команда. Створена у 1998 році, вона постійний учасник заводських змагань. Про її успішні виступи свідчать численні нагороди. Протягом усіх  років честь цеху успішно захищали Юрій Павлов, Сергій Пушкаренко, Денис Грінін, Володимир Карпич, Олег Урсатьєв, Олександр Куць, Микола Мартинов, Андрій Набока. А Олександр Куць ще захищає честь підприємства на міських та міжгалузевих змаганнях з футболу.


На фоні цехових нагород зліва направо:
нач.цеху Хома М.С., заст.нач.цеху Шевченко В.М., нач.дільниці  КВПіА Кобець С.М.

Тут з особливою повагою і шаною ставляться до ветеранів цеху, які нині перебувають на заслуженому відпочинку. Добрим словом згадують Петра Пилипенка, Ганну Попченко, Надію Дмитренко, Валентину Безверхню, Галину Михайлову, Петра Настенка, Юрія Мурашковського, Миколу Шолудька, Олега Харченка.

Увесь колектив котельного цеху висловлює велику вдячність Світлані Мартинюк, Антоніні Антоновій, Раїсі Конюшій за технічну допомогу та професійні консультації, які так необхідні в процесі виробничої діяльності.

Щиросердно вітаємо увесь колектив котельного цеху на чолі з Миколою Степановичем ХОМОЮ з виробничим ювілеєм – 30-річчям трудової діяльності. Зичимо подальших плідних успіхів, матеріальних благ, нових професійних горизонтів, глибокий океан оптимізму і всього тільки якнайкращого!

Історична довідка.
Офіційною датою пуску котлоагрегатів та отримання першої продукції є 3 березня 1988 року. До цього часу  для виробництва карбаміду, аміачної селітри, іонообмінних смол та на господарські потреби використовувалася пара з виробництв цехів А-3 та А-5, азотної кислоти та ТЕЦ. В опалювальний сезон теплофікаційною водою підприємство теж забезпечувала ТЕЦ.
Працівники щойно створеного цеху були наймолодшими за віком серед усіх колективів товариства. Керівники служб та фахівці – молоді спеціалісти, які отримали вищу освіту, працівники-виробничники – після закінчення профтехучилища.
У листопаді 1991 року на посаду начальника  цеху був призначений  Микола Степанович ХОМА, який після закінчення Київського технологічного інституту харчової промисловості розпочав свою виробничу діяльність майстром з ремонту апаратурного устаткування у щойно введеному в дію котельному цеху, а з 1990 року був призначений на посаду механіка.
З ростом потужностей  зросла необхідність в перегрітій парі. Через велику довжину паропроводів з ТЕЦ до споживачів, пар надходив із значними втратами тепла, які впливали на собівартість продукції. Керівництвом товариства було прийнято рішення про будівництво котлоагрегату №3 на базі котельного цеху і вже у 1995 році цех почав видавати пару трьома котлами. І в 1996 році «Азот» відмовився від пари та теплофікаційної води з ТЕЦ. Система теплопостачання товариства стала автономною та більш гнучкою.
Для зменшення втрат теплової енергії в мережах товариства, які складали на той час до 12 відсотків, була розроблена схема оптимізації міжцехових трубопроводів пари та гарячої води, яка впроваджена у 1995-96 роках силами котельного цеху під керівництвом відділу головного енергетика, якому на той час підпорядковувався цех. Згідно із схемою оптимізації подача теплової енергії у вигляді пари до споживачів здійснювалася трубопроводами меншої протяжності. Всі непотрібні розгалуження трубопроводів великих діаметрів були демонтовані, а на діючих встановлені конденсатовідвідники нового зразка. Проведена заміна теплової ізоляції на 78-ми відсотках міжцехових трубопроводів пари.
У результаті проведених заходів втрати теплової енергії в мережах знизилися влітку до 2 відсотків, а взимку – до 6 відсотків. Це стало одним із досягнень товариства, за які в Мадриді (Іспанія) у листопаді 1997 року Черкаський «Азот» отримав нагороду за якість та досконалість «Міжнародну Золоту Зірку».
У грудні 2001 року в цеху була впроваджена схема сумісного спалювання природного і відкидного газу на котлоагрегаті №1, що дало можливість знизити норми витрат природного газу та собівартість пари. До цього відкидний газ спалювався на факельних установках. А під час простою виробництва капролактаму на підприємстві виник надлишок конденсату, що спричиняло економічну невигідність. У 2002 році Тетяна Варавва у співавторстві з начальником цеху Миколою Хомою та його заступником (на той час) Віктором Тищенком внесли рацпропозицію, після впровадження якої весь надлишок конденсату видавався в мережу пом’якшеної води в цех М-5.
У 2003 році на всіх котлоагрегатах проведена реконструкція щодо збільшення потужності з 75 т/год до 90 т/год.

 

Прес-центр ПАТ «АЗОТ» OSTCHEM

Возврат к списку