<-----> <----->
Пошук по сайту
Авторизація
Логін:
Пароль:
Опитування

Новини

01.11.2017

На Черкаському ПАТ «АЗОТ» відбулися спеціальні об’єктові тренування з питань цивільного захисту

На Черкаському «Азоті», що входить до холдингу OSTCHEM (об’єднує підприємства азотної хімії Group DF), з метою підвищення рівня безпеки виробництва відбулися спеціальні об’єктові тренування з питань цивільного захисту, спрямовані на практичне відпрацювання дій щодо ліквідації можливих наслідків надзвичайної ситуації техногенного характеру. До навчань були залучені усі об’єктові служби цивільного захисту ПАТ «АЗОТ», спеціалізовані служби цивільного захисту міста та підрозділи управління ДСНС України в Черкаській області.



За перебігом подій на місці тренувань спостерігали представники комісії Держслужби з надзвичайних ситуацій. Побачити, як діють служби цивільного захисту під час змодельованої аварії на хімічному підприємстві, приїхали майбутні рятівники – курсанти Інституту пожежної безпеки  імені Героїв Чорнобиля.

Спеціальні об’єктові тренування проходили на виробничому майданчику цеху М-5 слабкої азотної кислоти. За сценарієм –  підприємство, а також частина міста опинились в зоні дії токсичних випарів внаслідок розгерметизації резервуару і виливу у піддон 285 тонн слабкої азотної кислоти. На місці аварії, на відстані  371 м від епіцентру утворилася зона тяжких уражень людей та можливість смертельних уражень. На відстані 1490 м від епіцентру створилася зона легких уражень людей (порогова зона зараження). В зоні ураження опинились 359 працівників.




     


У надзвичайній ситуації служби цивільного захисту мали реагувати миттєво. Про початок навчань сповістила сирена аварійної виробничої сигналізації. На місці події було організовано штаб з ліквідації надзвичайної ситуації, який очолив Голова Правління ПАТ «АЗОТ» Віталій Скляров. До його складу увійшли керівники всіх аварійно-рятувальних служб та формувань підприємства, аварійно-ремонтні служби, головні спеціалісти тощо. Задіяні в тренуваннях підрозділи діяли відповідно до посадових інструкцій. Насамперед у районі штабу було розгорнуто додатковий пересувний пункт з видачі засобів індивідуального захисту, а також пункт проведення дегазації та дезактивації спецодягу від хімічного забруднення.







До місця локалізації надзвичайної ситуації оперативно прибували підрозділи екстреного реагування підприємства. Першою до небезпечної зони увійшла команда воєнізованого газорятувального загону (ВГРЗ), оснащена захисними костюмами. Під час проведення хімічної розвідки рятівники виявили та евакуювали одного потерпілого, а фахівці  медико-санітарної частини ПАТ «АЗОТ», які миттєво прибули на місце «аварії», надали першу медичну допомогу потерпілому. Також бійці ВГРЗ та служба охорони товариства організували оточення зони «аварії». Заміри концентрації  слабкої азотної кислоти  на межі розповсюдження токсичних випарів в напрямках шляхів евакуації людей і на території підприємства проводили спеціалісти промислово-санітарної лабораторії підприємства.







Пожежно-рятувальні підрозділи загону з охорони ПАТ «АЗОТ», управління ДСНС у Черкаській області, встановивши водяну завісу, осаджали небезпечну хмару, а за допомогою пінної атаки в місці розливу азотної кислоти обмежили його випаровування в навколишнє середовище.

Всього у  роботах з ліквідації «масштабної аварії»  на хімічному підприємстві були задіяні 117 фахівців та 24 одиниці різноманітної техніки  спеціалізованих служб цивільного захисту області, з них – 65 рятувальників та 10 одиниць спеціальної та пожежної техніки підрозділів Управління ДСНС у Черкаській області.





– Тренування пройшли успішно. Усі підрозділи спрацювали скоординовано, продемонструвавши  високий рівень професіоналізму і готовність до дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, – коментує Віталій Скляров, Голова Правління ПАТ «АЗОТ». – Досягнення  таких результатів стало можливим завдяки регулярному проведенню навчально-тренувальних занять з практичного відпрацювання дій за можливими ситуаціями, що передбачені планами локалізації і ліквідації аварій. До того ж є велика відповідальність і  усвідомленість того, що від правильних  дій у надзвичайних ситуаціях, залежить  збереження життя і здоров’я людей.

Підсумовуючи навчання, перевіряючі дали високу оцінку проведенню навчань та зазначили: «Головна ідея навчань – вдосконалення навичок органів управління, сил цивільного захисту в організації взаємодії при ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на хімічно-небезпечних об’єктах області, перевірка готовності спеціалізованих служб цивільного захисту до дій за призначенням була успішно реалізована».

Прес-центр ПАТ «АЗОТ» OSTCHEM

Возврат к списку