<-----> <----->
Пошук по сайту
Авторизація
Логін:
Пароль:
Опитування

Новини

28.03.2016

Каналізаційні стоки міста у десятки разів перевищують гранично допустимі скиди

У стічних каналізаційних водах міста, що надходять на біологічні очисні споруди (ОПСВ) ПАТ «АЗОТ», значно перевищені гранично допустимі скиди (ГДС) цілого ряду небезпечних хімічних речовин.

Це підтверджено двома сертифікованими лабораторіями КП «Черкасиводоканал» і ПАТ «АЗОТ», які  з початку року спільно проводять відбір стічних вод з ГКНС 1 і ГКНС 2, тобто на  кордоні  прийому міських стоків, що потім надходять на ОПСВ. Результати аналізів вражають. У лютому було зафіксовано значне перевищення  ХСК – 545,45 мг/л при нормі 398,0 мг/л; азот амонію – 56,55 мг/л  при нормі 35,0 мг/л; іон амонію – 72,50 мг/л  при нормі 45,0 мг/л; феноли – 0,16 мг/л при нормі 0,013 мг/л (більш як у десять разів!!!), сірководень – 2,80 мг/л при нормі 1,5 мг/л. У березні повторні спільні відбори стічних каналізаційних вод і проведення їх аналізу в хіміко-аналітичній лабораторії хоча й показали незначне зниження вмісту окремих шкідливих домішок, але не вселили особливого оптимізму, оскільки перевищення ГДС залишається надто високим. До чого це призводить?

– Найнебезпечнішими речовинами є феноли та ХСК, які надходять з каналізаційними водами від промислових підприємств міста. Їх перевищення негативно впливає на активний мул наших біологічних очисних споруд – в ньому гинуть корисні бактерії, виникає надмірне піноутворення, мул набухає, піднімається і виноситься зі вторинних відстійників, що призводить до погіршення очистки стічних вод та приносить підприємству великі збитки, – розповідає заступник начальника виробничого відділу ПАТ «АЗОТ» Володимир Стецюк. –  Виявленням таких порушників мав би займатися «Черкасиводоканал» і вживати відносно них відповідні заходи. Натомість він навпаки вимагає від ПАТ «АЗОТ» при укладанні з ним договору на очищення стоків, значно збільшити норми ГДС по ХСК до 550 мг/л, азоту амонію до 50 мг/л, фенолів до 0,1 мг/л, сірководню до 3,5 мг/л. Чиї інтереси в такому разі лобіює «Водоканал»? У всіх розвинених країнах світу працюють над тим, щоб максимально скорочувати скиди забруднюючих речовин. І одним із найдієвіших способів цього є будівництво локальних очисних споруд на підприємствах, адже набагато простіше на місці «знешкодити» кілька кубічних метрів стоків, ніж потім мати справу з тисячами кубічних метрів, «отруєних» величезною концентрацією хімічних речовин. Порушення цих норм обходиться там дуже дорого, тому вигідніше все-таки дотримуватися законодавства. Як не прикро, у нас із незрозумілих причин, цього не робиться. Цілком можливо, що підприємці можуть собі дозволити скидати будь-яку отруту не лише в каналізацію, а і в Дніпро, як це, наприклад, підозрюють жителі мікрорайону «Митниця», біля домівок яких не замерзає вода, а пляж в цьому місці замулюється. Тому тотальний контроль і примусове будівництво локальних очисних споруд на підприємствах – одне з невідкладних завдань, яке може вирішити цю проблему.

Прес-центр ПАТ «АЗОТ» OSTCHEM

Возврат к списку