<-----> <----->
Пошук по сайту
Авторизація
Логін:
Пароль:
ОпитуванняПриватне акціонерне товариство «АЗОТ» – один із лідерів хімічно галузі України. Підприємство є основним активом холдингу OSTCHEM із просування стратегії, спрямованої на популяризацію карбамідо-аміачної суміші в країні.

На ПрАТ «АЗОТ» функціонує Інтегрована система менеджменту, яка відповідає вимогам міжнародних стандартів ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001.

Проект будівництва заводу був затверджений в 1962 році, а вже 14 березня 1965 року тут отримали першу продукцію. У квітні 2011 року ПрАТ «АЗОТ» увійшов до холдингу OSTCHEM, який об’єднує активи азотної хімії Group DF Дмитра Фірташа.

OSTCHEM – хімічний холдинг України, до складу якого входять високоефективні і конкурентоспроможні підприємства з виробництва азотних добрив: ПАТ «Концерн Стирол» (м. Горлівка, Донецька обл.), ПрАТ «Азот» (м. Черкаси), ПАТ «Рівнеазот» (м. Рівне), ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот» (м. Сєвєродонецьк, Луганська обл.).

Грамотна логістика, дистрибуція, представлена «УкрАгро НПК» та наявність спеціалізованого морського порту «Ніка-Тера» дозволили холдингу OSTCHEM оптимізувати роботу підприємств, їх виробничу, маркетингову та збутову політику, а також скоротити операційні витрати й підвищити конкурентоспроможність.

Стратегічна мета холдингу OSTCHEM – бути надійним партнером з хорошою репутацією, лідером у виробництві й постачанні мінеральних добрив високої якості українським та міжнародним компаніям.

Новини

02.09.2015

ПАТ «АЗОТ» успішно адаптується до вимог європейських стандартів

Рівень життя людини і суспільства загалом визначає якість товарів та послуг. Важливу роль у вирішенні проблеми якості відіграє стандартизація, яка є ефективним засобом управління якістю і забезпечення безпеки продукції, робіт та послуг. Стандартизація – це встановлення єдиних норм і вимог на готову продукцію, напівфабрикати, сировину й матеріали.

Саме відділ управління якістю, стандартизації, сертифікації та нагляду в сфері REACH  ПАТ «АЗОТ» проводить єдину політику товариства з організації та контролю робіт із стандартизації відповідно до вимог чинного законодавства, здійснює адаптацію підприємства до роботи в умовах дії європейського законодавства та законодавства інших країн світу, яке регламентує обіг та контроль якості й безпеки хімічних речовин. 

Як самостійний структурний підрозділ,  відділ  було створено в травні 2008 року. До цього функціонувало лише бюро стандартизації у складі ЦВТК. 


Начальник відділу стандартизації Дмитро Вікторович Яловой

Основними завданнями відділу є: комплектування фонду державних стандартів; отримання дозвільної документації для випуску товарної продукції у міністерствах та комітетах; забезпечення виконання норм та вимог Європейського законодавства в рамках дії регламенту REACH стосовно умов розміщення продукції підприємства на території ЄС; забезпечення структурних підрозділів стандартами і методичними матеріалами щодо їхнього впровадження, а також інформацією про знову затверджені стандарти, зміни і виправлення до діючих, а також про скасування і заміну стандартів; розробка, облік та реєстрація технічних умов на готову продукцію та змін до них; підтримання взаємозв’язку зі «спеціальним представником» підприємства  в Євросоюзі (OSTCHEM GERMANY GmbH) та надання йому всієї необхідної інформації згідно з вимогами регламенту REACH; ідентифікація та реєстрація внутрішньої та зовнішньої НД за замовленням відділів-­кураторів тощо.

Регламент REACH, від якого відділ отримав свою оригінальну назву, був прийнятий Постановою Європейської комісії №1907/2006 від 18.12.2006 р. Він встановлює порядок реєстрації, оцінки, надання доз­волів і введення обмежень на виробництво та використання хімічних речовин, накладає певні зобов’язання на всіх виробників, імпортерів і наступних споживачів хімічних речовин усередині Європейського Союзу, а також на виробників та імпортерів хімічної продукції, які здійснюють експортні поставки на ринок Євросоюзу. Задля того, щоб наше підприємство мало змогу виходити на ринок ЄС, спеціалісти відділу спільно з компанією OSTCHEM GERMANY провели реєстрацію шести речовин (аміачна селітра, карбамід, капролактам, сульфат амонію, нітрат магнію, аміак) та отримали у Європейському Хімічному Агентстві необхідні реєстраційні посвідчення.

Також невід’ємною частиною хімічного європейського законодавства є Регламент з класифікації, маркування та пакування (CLP). Виконуючи його вимоги та співпрацюючи з іншими підприємствами холдингу OSTCHEM, проведено роботу з розробки уніфікованого маркування основної продукції товариства (карбамід, аміачна селітра, капролактам, іонообмінні смоли, сульфат амонію).

У зв’язку з прийняттям рішення про випуск обладнання для дитячих ігрових майданчиків та тренажерів на наявних площах підприємства, розроб­лено відповідну технічну документацію (паспорти, технічні описи, технічні умови), що дало змогу випускати якісне, безпечне та надійне обладнання для дитячих майданчиків та тренажерів, яке багатьом черкащанам, особливо малечі, припало до душі. 

Спільно з Черкаським НДІТЕХІМ відділ стандартизації постійно веде співпрацю з аналізу основних тенденцій регулювання обороту хімічних речовин в ЄС та інших країнах. Так, 26­-27 травня ц. р. фахівці  відвідали семінар-­практикум «Проб­лемні питання впровадження Регламентів REACH, CLP і законодавчих актів інших країн світу, що регулюють обіг хімічних речовин», де взяли активну участь у розробці нового Технічного регламенту України на мінеральні добрива, впровадження якого відбудеться в найближчі роки.

Наразі перед колективом постало важливе питання, пов’язане з імплементацією п.2 Програми Діяльності КМУ, затвердженої постановою КМУ від 09.12.2014 №695 та схваленої постановою Верховної Ради України від 11.12.2014 №26, згідно з якою до кінця 2015 року передбачається припинення дії на території України стандартів колишнього СРСР, що були прийняті до 1992 року. Фонд нормативної документації, яка актуалізована та використовується в товаристві, налічує більше 8000 документів. З них мають бути анульовані 4194. Перед відділом стоїть завдання з розроблення технічної документації, яка зможе замінити відмінені стандарти.

У зв’язку із ратифікацією Угоди про асоціацію в Україні проводиться робота щодо реформування системи технічного регулювання, метою якої є усунення технічних бар’єрів у торгівлі шляхом заміни/гармонізації діючих національних НД з міжнародними та європейськими стандартами. Фахівці ВС проводять роботу з пошуку та порівняльного аналізу європейських (EN) та міжнародних (ISO) стандартів з метою заміни національних законодавчих актів. Це завдання не з легких, оскільки немає чіткої та повної відповідності між цими стандартами та національними стандартами України. Також пошук відповідних міжнародних/європейських стандартів (ISO, EN) ускладнюється тим, що вони викладені мовою оригіналу (англійська мова) та відсутня можливість ознайомлення з їх змістом, щоб визначити ступінь релевантності діючих ГОСТ з міжнародними стандартами.

Прес-центр ПАТ «АЗОТ» OSTCHEM

Возврат к списку