<-----> <----->
Пошук по сайту
Авторизація
Логін:
Пароль:
ОпитуванняПриватне акціонерне товариство «АЗОТ» – один із лідерів хімічно галузі України. Підприємство є основним активом холдингу OSTCHEM із просування стратегії, спрямованої на популяризацію карбамідо-аміачної суміші в країні.

На ПрАТ «АЗОТ» функціонує Інтегрована система менеджменту, яка відповідає вимогам міжнародних стандартів ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001.

Проект будівництва заводу був затверджений в 1962 році, а вже 14 березня 1965 року тут отримали першу продукцію. У квітні 2011 року ПрАТ «АЗОТ» увійшов до холдингу OSTCHEM, який об’єднує активи азотної хімії Group DF Дмитра Фірташа.

OSTCHEM – хімічний холдинг України, до складу якого входять високоефективні і конкурентоспроможні підприємства з виробництва азотних добрив: ПАТ «Концерн Стирол» (м. Горлівка, Донецька обл.), ПрАТ «Азот» (м. Черкаси), ПАТ «Рівнеазот» (м. Рівне), ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот» (м. Сєвєродонецьк, Луганська обл.).

Грамотна логістика, дистрибуція, представлена «УкрАгро НПК» та наявність спеціалізованого морського порту «Ніка-Тера» дозволили холдингу OSTCHEM оптимізувати роботу підприємств, їх виробничу, маркетингову та збутову політику, а також скоротити операційні витрати й підвищити конкурентоспроможність.

Стратегічна мета холдингу OSTCHEM – бути надійним партнером з хорошою репутацією, лідером у виробництві й постачанні мінеральних добрив високої якості українським та міжнародним компаніям.

Новини

03.10.2014

Енергоефективність: відповідальність Group DF, підприємств і кожного працівника

Сьогодні питання енергоефективності - раціонального споживання електроенергії, природного газу та інших енергоресурсів - як ніколи актуальне для нашої країни. Адже, з одного боку, Україна є енергозалежною країною, оскільки близько 40% споживаної енергії вона імпортує. З іншого боку, вартість енергоресурсів неухильно зростає.

Тому не дивно, що від великих компаній суспільство сьогодні очікує раціонального використання енергоресурсів, а енергоефективність є однією із важливих ознак відповідального бізнесу. 

Що робить Group DF для енергозбереження? 

Підприємства Group DF беруть участь у міжнародній програмі Responsible Care Initiative, яка охоплює 60 країн світу. Це свідчить про прозорість та ефективність корпоративної політики Групи в сферах безпеки виробництва, охорони навколишнього середовища та енергозбереження. Group DF постійно працює над розробкою та впровадженням нових проектів, щоб підвищити ефективність використання природного газу, теплової та електроенергії на своїх підприємствах. 

Зокрема, підприємства Групи реалізують наступні ініціативи з модернізації виробництв: 
 • - встановлюють парові турбіни, які перетворюють пар в електроенергію, що дозволяє підприємствам самостійно забезпечувати себе 20% обсягу електроенергії; 
 • - будують або реконструюють цехи, збільшуючи не тільки продуктивність, але і підвищуючи енергоефективність; 
 • - замінюють застаріле обладнання, використання якого призводить до втрат електроенергії і природного газу; 
 • - впроваджують нові енергозберігаючі технології. 
Поступове оновлення підприємств Групи вже приносить свої плоди. Приміром, модернізація виробництва аміаку (цех А-5) на Черкаському «Азоті» в 2006-2009 роках дозволила знизити споживання природного газу з 1244,6 до 1105 м3, теплової енергії з 41,96 до 37,25 ГДж на виробництво 1 тонни аміаку. При цьому підприємство не зупиняється на досягнутому - і цього року планує за рахунок подальшого удосконалення виробничого процесу знизити споживання газу до 1095 м3/т, а також споживання електроенергії - на 210 кВт/год. 
 
Ще одне підприємство Групи - «Кримський содовий завод» - у 2008 році запустив в експлуатацію турбінне відділення котельного цеху, а в 2013 році вклав 90 млн грн у будівництво когенераційної установки для виробництва електричної та теплової енергії з газу. В результаті завод зможе самостійно забезпечувати свої потреби в електроенергії на 90%, а також знизить витрати природного газу на 11%. 
 
В свою чергу, «Кримський ТИТАН» в 2012-му ввів в експлуатацію новий сучасний цех з виробництва сірчаної кислоти. Завдяки використанню в цеху нової парової турбіни та інших енергоефективних рішень підприємству вдалося знизити обсяги споживання покупної електроенергії на 40%, природного газу - на 35,87%.

Як Ви можете знизити споживання енергоресурсів? 

У той же час багато хто помилково вважає, що турбота про енергоефективність - це відповідальність виключно держави чи бізнесу. При цьому далеко не всі знають, що українець витрачає вдвічі більше енергії на опалення, ніж мешканець Болгарії чи Норвегії, і що енергоспоживання в Україні можна знизити практично в два рази, якщо кожен з нас на своєму рівні буде відповідально відноситись до використання енергоресурсів. 
 
Кожен з нас може зробити свій будинок затишнішим, побут комфортнішиме і при цьому знизити комунальні витрати, якщо буде більш раціонально використовувати енергоресурси. Зберігати тепло і електроенергію значно простіше і дешевше, ніж постійно страждати від протягів і холоду у власній квартирі чи будинку. 
 
Як показує статистика, з усієї споживаної в побуті енергії 70% - йде на опалення приміщень, 15% - витрачається на приготування їжі, 10% - споживає побутова техніка і ще 5% - витрачається на освітлення. Це усереднені цифри, в реальності все ще залежать від площі будинку або квартири, системи опалення, кухонної плити тощо. Проте, дотримуючись нескладних правил, кожна сім'я може заощадити на комунальних послугах. 
 
Як Ви можете знизити споживання енергоресурсів? 

Кухня 
 • Не розміщувати плиту поруч з холодильником. Це подвоює споживання холодильником електроенергії 
 • Розморожуйте холодильник. Чим товщий на продуктах шар льоду, тим більше споживання енергії 
 • Чистіть чайник. Накип збільшує втрати електроенергії на нагрів води на 30% 
 • Кип'ятіть стільки води, скільки вам потрібно, а не весь чайник. 
 • Для нагрівання посуду з викривленим дном або нагаром потрібно на 6% більше енергії 
 • Вимикайте побутові прилади, коли вони не потрібні. Це зменшить рахунок за електроенергію на 8% 

Ванна 
 • Приймайте душ, а не гарячу ванну - це зменшить витрати води в 2,5-3 рази 
 • Закручуйте кран, коли чистите зуби. З крана витікає 7-12 л води за хвилину. Це заощадить до 900 л води на 1 людину в місяць 
 • Завантажуйте пральну машину повністю - це збереже 10-15% енергії 
 • Періть по можливості в холодній воді. 90% енергії під час прання йде на нагрівання води 

Спальня / Вітальня
 • Частіше використовуйте не загальне, а зональне освітлення кімнати: настільні лампи, настінні бра і торшери 
 • Встановіть склопакети або заклейте щілини у вікнах. Близько 10-15% тепла втрачається взимку через вікна. Температура підвищиться на 4-5 °С 
 • Для провітрювання приміщення достатньо 10-15 хвилин 
 • Не загороджуйте батарею меблями або щільними шторами. Відкритий радіатор дозволить заощадити 5% тепла і може підвищити температуру в приміщенні на 1-3 °С 
Коридор
 • Використовуйте енергозберігаючі лампочки. Вони економлять до 90% електроенергії і служать в 50 разів довше 
 • Вимикайте за собою світло. Так можна зберегти до 20-25% електроенергії 
 • Встановіть теплові лічильники - вони економлять до 40% витрат на тепло 
 • Не залишайте на зарядці мобільний телефон на всю ніч
 • Утепліть двері - ви заощадите 10% тепла 
Таким чином, ми всі разом можемо внести чималий внесок в збереження енергоресурсів, а значить - в енергетичну незалежність нашої країни і при цьому заощадити гроші на покупки, дозвілля або відпочинок.

Висновки або навіщо заощаджувати енергію? 
 
Основні джерела енергії - газ, нафта, вугілля - не відновлюються. Споживання їх, навпаки, з розвитком виробництва і технологій за останні два сторіччя стрімко зросло. Таким чином, в недалекому майбутньому людство може зіткнутися з енергетичною кризою. 
 
Крім того, раціональне споживання енергії вигідно всім вже зараз, оскільки:
 • для країни - це зміцнення енергетичної та національної безпеки, тому що зменшується попит на імпорт енергоносіїв (газу, ядерного палива), а також зниження негативного впливу на екологію; 
 • для промислових підприємств - це зниження витрат, підвищення рентабельності і конкурентоспроможності; 
 • для кожного з нас - це можливість зберегти сімейний бюджет за рахунок скорочення комунальних витрат.

За матеріалами Прес-центру ПАТ «АЗОТ» OSTCHEM

Возврат к списку