<-----> <----->
Пошук по сайту
Авторизація
Логін:
Пароль:
ОпитуванняПриватне акціонерне товариство «АЗОТ» – один із лідерів хімічно галузі України. Підприємство є основним активом холдингу OSTCHEM із просування стратегії, спрямованої на популяризацію карбамідо-аміачної суміші в країні.

На ПрАТ «АЗОТ» функціонує Інтегрована система менеджменту, яка відповідає вимогам міжнародних стандартів ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001.

Проект будівництва заводу був затверджений в 1962 році, а вже 14 березня 1965 року тут отримали першу продукцію. У квітні 2011 року ПрАТ «АЗОТ» увійшов до холдингу OSTCHEM, який об’єднує активи азотної хімії Group DF Дмитра Фірташа.

OSTCHEM – хімічний холдинг України, до складу якого входять високоефективні і конкурентоспроможні підприємства з виробництва азотних добрив: ПАТ «Концерн Стирол» (м. Горлівка, Донецька обл.), ПрАТ «Азот» (м. Черкаси), ПАТ «Рівнеазот» (м. Рівне), ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот» (м. Сєвєродонецьк, Луганська обл.).

Грамотна логістика, дистрибуція, представлена «УкрАгро НПК» та наявність спеціалізованого морського порту «Ніка-Тера» дозволили холдингу OSTCHEM оптимізувати роботу підприємств, їх виробничу, маркетингову та збутову політику, а також скоротити операційні витрати й підвищити конкурентоспроможність.

Стратегічна мета холдингу OSTCHEM – бути надійним партнером з хорошою репутацією, лідером у виробництві й постачанні мінеральних добрив високої якості українським та міжнародним компаніям.

Новини

03.07.2014

Холдинг OSTCHEM GROUP DF інвестує 15 млн. грн. в цех А-5 з виробництва аміаку ПАТ «АЗОТ»

ПАТ «АЗОТ», що входить до холдингу OSTCHEM (об’єднує підприємства азотної хімії Group DF), проводить плановий капітальний ремонт на виробництві аміаку в цеху А-5. Загальний обсяг інвестицій, спрямований на реалізацію запланованих проектів у цеху А-5, складе близько 15 млн. грн.

– Ми вже приступили до виконання робіт, передбачених планом капітального ремонту в цеху А-5. Одним із найбільш масштабних проектів стане діагностика ізотермічного сховища для рідкого аміаку місткістю 10 тисяч тонн. Виконання цього заходу є дуже важливим, оскільки він спрямований виключно на безпечну експлуатацію ємності в процесі виробництва, – зазначає Віталій Скляров, Голова Правління ПАТ «АЗОТ».

Із сховища вже відвантажена вся продукція. Зараз триває процес його підготовки до передачі фахівцям, які оглянуть внутрішню частину металоконструкції.

– Перш за все, спеціалісти продіагностують зварювальні шви, корпус сховища, проведуть металографічні дослідження металу внутрішнього резервуару. До цього експерти проводили зовнішній огляд ємності – встановлювали датчики, і зміною тиску досліджували конструкцію на наявність дефектів, дивилися за допомогою тепловізорів, чи немає просідання захисного теплоізоляційного матеріалу (перліту) між стінками сховища, – розповідає Петро Кропива, начальник цеху з виробництва аміаку А-5.

Апаратники В.А.Черніков та О.В.Гребенюк на вивантаженні каталізатора з реактора метанування

Ще одним важливим заходом стане заміна каталізатора в реакторі метанування та в реакторі гідрування, що сприятиме підвищенню ефективності очищення природного газу від оксидів вуглецю і сіркових сполук, а також дасть змогу відновити навантаження та відповідно збільшити виробіток аміаку на 300 тонн на добу. При цьому зменшиться витратний коефіцієнт природного газу із 1125 до 1095 м3/т.

У відділенні компресії ремонтні служби відновлять властивості всіх машин та механізмів з метою підвищення безпеки експлуатації агрегатів.

Пройдуть роботи і в печі первинного риформінгу. Тут частково замінять теплову ізоляцію, усунуть виявлені в процесі експлуатації дефекти. Крім того, фахівці почистять котли-утилізатори, проведуть ревізію регулюючої і відсічної арматури.

Реалізація всіх проектів покладена на ремонтні служби підприємства та підрядні організації – експертну організацію ТОВ «ДІЕКС» (м. Дніпропетровськ), ДП «Черкаський експертно-технічний центр» та ПП «К-2 сервіс» (м. Черкаси).

Після проведення капітального ремонту в цеху А-5 очікується економія енергоресурсів: з виробництва пари 2,8-3,2 т/год, з природного газу – 500 м3/год, електроенергії – 210 кВт/год. У ціновому еквіваленті річна економія складе близько 30 млн. грн.

Загалом у 2014 році холдинг OSTCHEM інвестує у розвиток Черкаського ПАТ «АЗОТ» 184 млн. грн., з яких на капітальні ремонти буде витрачено близько 138,5 млн. грн., на модернізацію виробництва – 34 млн. грн., на реалізацію інвестиційних програм – 8 млн. грн.

За матеріалами Прес-центру ПАТ «АЗОТ» OSTCHEM

Возврат к списку