<-----> <----->
Пошук по сайту
Авторизація
Логін:
Пароль:
Опитування

Абетка виживання

Розігрівання (варіння) бітумів та смол

Розігрівання (варіння) бітумів та смол на території товариства дозволяється після оформлення наряду-допуску на проведення вогневих робіт, у встановленому цією інструкцією порядку за формою  Ф-6.4/02-02.

Розігрівання (варіння) бітумів та смол необхідно здійснювати у спеціальних котлах, які повинні бути встановлені на спеціально відведених майданчиках і бути на відстані:

  • від будівель та споруд IV, IVa, V ступеня вогнестійкості - не менше ніж 30 м;
  • від будівель та споруд ІІІ, ІІІа, ІІІб ступеня вогнестійкості - не менше ніж 20 м;
  • від будівель та споруд І та ІІ ступеня вогнестійкості - не менше ніж    10 м;
  • постійні місця проведення робіт з розігрівання (варіння) бітуму визначаються наказами по товариству.

Котли допускається встановлювати групами. Кількість котлів  у групі не повинна перевищувати трьох. Відстань між групами котлів - не менше 9 м.

Місце розігрівання (варіння) бітумів та смол слід обносити валом або бортиком з негорючих матеріалів не менше 0,3 м заввишки.

У разі розміщення бітумного котла під відкритим небом над ним необхідно встановлювати навіс із негорючих матеріалів.

З метою пожежогасіння місця розігрівання (варіння) бітумів та смол необхідно забезпечити ящиками з сухим піском ємкістю 0,5 м3, лопатами, та не менше ніж двома пінними вогнегасниками.

Котли мають бути справними і кожний з них повинен бути забезпечений покришками з негорючих матеріалів, які щільно закриваються.

Заповнювати котли дозволяється не більше ніж на ¾ їх місткості. Завантажуваний у котел наповнювач має бути сухим.

Щоб уникнути виливання мастики в топку та її загорання, котел необхідно встановлювати похило, так, щоб його край, розташований над топкою, був на 50-60 мм вище протилежного. Топковий отвір котла повинен бути обладнаний відкидним козирком з негорючого матеріалу.

Топки котлів після закінчення роботи треба погасити й залити водою.

Під час роботи пересувних котлів на зрідженому газі газові балони в кількості не більше двох повинні розміщатися у вентильованих шафах з негорючих матеріалів, установлених на відстані не менше 20 м від працюючих котлів. Шафи слід тримати постійно замкненими.

Підігрівати бітумні суміші всередині приміщень слід у бачках з електропідігрівом.

Забороняється застосовувати для підігрівання прилади з відкритим вогнем.

Доставлення гарячої бітумної мастики на робочі місця повинно здійснюватися:

  • у спеціальних металевих бачках, що мають форму зрізаного конуса, оберненого широкою частиною донизу, з покришками, які щільно закриваються. Покришки повинні мати запиральні пристрої, що не допускають відкривання в разі випадкового падіння бачка;
  • насосом із сталевим трубопроводом, закріпленим на вертикальних ділянках до будівельної конструкції, не допускаючи при цьому протікань. На горизонтальних ділянках дозволяється подавання мастики через термотривкий шланг. У місці з´єднання шланга зі сталевою трубою повинен надягатися запобіжний футляр довжиною 0,4-0,5 м (з брезенту або інших матеріалів).

Після наповнення резервуара установки для нанесення мастики повинно бути проведене відкачування мастики з трубопроводу.

 Не дозволяється:

  • залишати котли без нагляду в процесі розігрівання (варіння);
  • встановлювати котли в горішніх приміщеннях та на покриттях будівель і споруд;
  • продовжувати  розігрівання котлів з бітумами (смолами) у разі появи витікання. У цьому випадку необхідно негайно припинити опалення, очистити котел та відремонтувати або замінити його.

Возврат к списку